Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wystawa fotografii podwodnej Grupy Eksplorującej Podwarszawskie Nurkowiska

Wystawa fotografii podwodnej Grupy Eksplorującej Podwarszawskie Nurkowiska

reklama
📅 Data: sobota, 13 lipca 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 16:00

📌 Miejsce: Warszawa - Targówek, Domek Herbaciany w Parku Rzeźby (Park Bródnowski) (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


W sobotę 13 lipca Grupa Eksplorująca Podwarszawskie Nurkowiska zaprasza na wernisaż wystawy fotografii podwodnej oraz prelekcję na temat nurkowania na Mazowszu.

Zaczynamy o godzinie 16:00 w Domku Herbacianym położonym w środku Parku Bródnowskiego w Warszawie.

W planie jest prezentacja i omówienie zdjęć oraz opowieści i anegdoty dotyczące nurkowania w warszawskich i podwarszawskich zbiornikach wodnych.

13.07.2013 // Park Bródnowski // Park Rzeźby // godz. 16:00***
Rzeźba tajskiego artysty Rirkrita Tiravanijii \"bez tytułu (przewrócony domek herbaciany z ekspresem do kawy)\" to pawilonik dla jednej lub dwóch osób, której można używać jako miejsca do picia herbaty czy kawy, ale i jako schronienia przed deszczem. Skonstruowany z tanich materiałów sześcian o stalowej powierzchni, w której odbija się trawnik i okoliczne drzewa, przypomina pojazd ze starego filmu science-fiction, lądujący niespodziewanie na Bródnie. Obiekt ten jest zachętą do spotkania z sąsiadami a także kreatywnego użycia dzieła sztuki czy nawet zanegowania go jako obiektu estetycznej kontemplacji. W 2010 roku oryginalny domek herbaciany wrócił do Niemiec, zastąpiła go replika zaprojektowana przez Pawła Althamera (zaakceptowana przez Tiravaniję), w której często gości improwizowana parkowa kawiarnia, prowadzona przez okolicznych mieszkańców.

***
Park Rzeźby na Bródnie, zainaugurowany w czerwcu 2009 roku, pomyślany został jako projekt długofalowy, angażujący artystów, mieszkańców dzielnicy, urzędników samorządu i instytucję sztuki czyli Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Bardzo szybko stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych w tej części Europy przestrzeni dla sztuki publicznej. Park ten, zlokalizowany na osiedlu Bródno w dzielnicy Targówek, rzadko odwiedzanej dotąd przez turystów i miłośników sztuki, jest unikalnym przykładem inicjatywy lokalnej. Odnosi się do różnych tradycji sztuki funkcjonującej poza przestrzenią galeryjną i muzealną. Za jego pomocą testowana jest formuła „rzeźby społecznej” i rzeźby w przestrzeni publicznej w ogóle. Każda z prac prezentowanych w Parku Bródnowskim ma odmienny charakter, inna jest jej trwałość, stylistyka, jak i poziom „funkcjonalności”.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Targówek lub w kategoriach: wystawa


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę