Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Łukasz Barys / Kości, które nosisz w kieszeni / Służewskie Spotkania Literackie

Łukasz Barys / Kości, które nosisz w kieszeni / Służewskie Spotkania Literackie

reklama
📅 Data: sobota, 14 maja 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Służewski Dom Kultury, Bacha 15 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
offline: sala widowiskowa z publicznością / wstęp wolny
online: transmisja na profilu SDK na Facebook’u: link

Łukasz Barys to pisarz młodego pokolenia; zadebiutował w 2020 roku tomikiem poetyckim „Wysokie słońce". W ubiegłym roku nakładem Wydawnictwa Cyranka ukazała się jego pierwsza powieść - „Kości, które nosisz w kieszeni", za którą Barys otrzymał Paszport Polityki 2021 w kategorii literatura.
Prozatorski debiut Barysa osadzony jest w Pabianicach, rodzinnym mieście pisarza. Życie w tym miejscu poznajemy z perspektywy Uli, nastolatki, która lubi czytać, intensywnie przeżywa otaczającą ją rzeczywistość i uwielbia puszczać wodze wyobraźni. Dziewczyna z jednej strony zanurzona jest jeszcze w dzieciństwie, w którym wszystko wydaje się jeszcze niesamowite, z drugiej – jest przez trudną sytuację finansową rodziny zmuszona do opieki nad młodszym rodzeństwem. Matka dziewczyny sama utrzymuje rodzinę, ciężko pracując w lokalnym dyskoncie; dzieciom czas upływa na spacerach na cmentarz i oglądaniu filmów z co i rusz innym konkubentem matki, podczas gdy ich rówieśnicy z lepszej dzielnicy jeżdżą w Alpy i spędzają czas na rozwijających zajęciach pozalekcyjnych. Ze świata, w którym bez pieniędzy nie bardzo jest co robić, nastolatka ucieka się w równoległą rzeczywistość, zanurzając się w świecie duchów i zmarłych." (culture.pl)

O gościu: Łukasz Barys - reprezentant nowego pokolenia pisarzy. Student filologii polskiej i prawa na Uniwersytecie Łódzkim. Szerszej publiczności znany dzięki głośnemu debiutowi prozatorskiemu „Kości, które nosisz w kieszeni", za który otrzymał Paszport Polityki, lecz publikował już wcześniej - w „Toposie", „Wizjach" czy „Nowym Napisie".

O prowadzącym: Kacper Andruszczak: animator kultury, teatrolog, historyk sztuki. Od kilku lat prowadzi spotkania literackie ze znanymi autorami, rozmawiał m.in. z Joanną Bator, Jakubem Żulczykiem czy Jakubem Małeckim. Podpisuje się jako #tenodksiążek.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę