Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Noc Muzeów. Miś na miarę tej Nocy

Noc Muzeów. Miś na miarę tej Nocy

reklama
📅 Data: sobota, 14 maja 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Państwowe Muzeum Etnograficzne, ul. Kredytowa 1 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
🌙 14 maja zapraszamy na Noc Muzeów do Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie, która w tym roku odbędzie się pod hasłem „Miś na miarę tej Nocy”!

🐻 Głównym bohaterem tego wydarzenia będzie Niedźwiedź Zapustny z kolekcji Muzeum. Bliźniaczy Miś, jak z filmu Stanisława Barei, będzie czekał na Was w przestrzeni Muzeum gotowy do zrobienia sobie z nim zdjęcia. 📸 Czy ta noc będzie pełna absurdów jak fabuła filmu? Musicie przekonać się sami!

Podczas Nocy Muzeów będziecie mieli okazję zobaczyć:
🔸 wystawę stałą CZAS ŚWIĘTOWANIA, będącą opowieścią o rytuałach, obyczajach i świątecznych przedmiotach różnych tradycji i obrządków religijnych w Polsce i Europie, która toczy się na powierzchni ponad 850 m² przy pomocy tysięcy eksponatów.
🔸 wystawę stałą PORZĄDEK RZECZY, która pokazuje, jak wiele skarbów kryje muzealne zaplecze oraz w jaki przemyślany system jest zorganizowane. Po raz pierwszy w dziejach polskiego muzealnictwa każdy z odwiedzających może wkroczyć w skatalogowany świat muzealnego magazynu zbiorów, na co dzień niewidocznego i skrytego za kulisami. Poczuj się etnografem!
🔸 wystawę stałą BIBLIA PAUPERUM, ukazującą chłopską interpretację Biblii w połączeniu z ludowym pojmowaniem świata, co daje niezwykle kreatywne wyobrażenia. Na wystawie dowiecie się, dlaczego pada deszcz, gdy zabije się pająka, czemu jaskółka ma czerwone piórka na główce, a bocian zjada żaby. Odbiciem tych wierzeń, jak również praktyk religijnych jest barwna, ale prosta w formie sztuka nieprofesjonalna, ludowa i art-brut.
🔸 wystawę stałą AFRYKAŃSKIE WYPRAWY, AZJATYCKIE DROGI, przedstawiającą dwa rozległe kontynenty, bogactwo różnorodnych tradycji oraz kultury materialnej i duchowej. Najnowsza wystawa stała ma charakter historyczny i prezentuje dziedzictwo kulturowe Afryki i Azji zgromadzone w zbiorach PME.
🔸 wystawę stałą GALERIA KOREAŃSKA, pokazującą jak wygląda tradycyjny koreański dom, czyli hanok, projektowany według idei „pożyczenia od natury jej piękna”. Galeria Koreańska przedstawia kameralną, domową przestrzeń wyrażającą filozofię życiową jej mieszkańców. Co ważne, ekspozycja łączy XIX-wieczne wzornictwo ze współczesnym koreańskim designem inspirowanym tradycją.
🔹 familijną wystawę czasową TO TU, TO TAM. OPOWIEŚCI O PODRÓŻOWANIU, PODRÓŻNIKACH I PODRÓŻNICZKACH, która jest zaproszeniem na wycieczkę, podczas której będzie można znaleźć przestrzeń do zrozumienia własnych podróży, poszukania nowych ścieżek, a także odkrycia na nowo tego, co bliskie i zwyczajne.
🔹 wystawę czasową NEW INUIT ART. WSPÓŁCZESNA SZTUKA INUITÓW Z KINNGAIT, której sercem są grafiki, rysunki i rzeźby stworzone w ostatniej dekadzie przez artystów, członków West Baffin Eskimo Cooperative. Współczesna sztuka Inuitów z Kinngait to eksploracja współczesnych narracji z wyjątkowej perspektywy Inuitów, pokazująca, że ​​dzieło nadal odzwierciedla istotne aspekty ich kultury, takie jak silne poczucie historii, głęboki związek z ziemią oraz zwierzętami, które współdzielą z nimi arktyczne środowisko naturalne.
🔹 prezentację KODEKSU BOTURINI, ekspozycję prezentującą wysokiej jakości reprodukcję azteckiej księgi znanej jako Kodeks Boturini lub Wstęga o Peregrynacji oraz najobszerniejsze i najnowsze wyniki badań dotyczące tego meksykańskiego kodeksu.

🕰️ Będziemy czynni od godz. 19:00 do 01:00.
Zapraszamy na Kredytową 1!

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę