Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Renata Durda i Jacek Hołub. Przemoc w moim domu. Trudne tematy w Big Book Cafe

Renata Durda i Jacek Hołub. Przemoc w moim domu. Trudne tematy w Big Book Cafe

reklama
📅 Data: wtorek, 17 maja 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Big Book Cafe, J.Dąbrowskiego 81 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
TRUDNE TEMATY: PRZEMOC W MOIM DOMU
W serii spotkań o niełatwych wyzwaniach społecznych zapraszamy do rozmowy o jednym z najbardziej bolesnych i przemilczanych rodzajów cierpienia.

O agresji wśród najbliższych. Jakie formy przyjmuje przemoc domowa i które z nich są najdotkliwsze, najtrudniejsze do uchwycenia? Dlaczego o agresji w rodzinie tak trudno mówić i jak jej nie przeoczyć. Ja usłyszeć wołanie o pomoc, zwykle skryte między wierszami. Dlaczego tak trudno prosić o ratunek, gdy krzywdzą tata, siostra, babcia lub mama? Czy z bycia osobą przemocową można się leczyć?
Odpowiedzi szukają Jacek Hołub, reporter i Renata Durda, kierowniczka „Niebieskiej Linii”.
Rozmowę prowadzi Paulina Wilk.

Wstęp wolny.
Przyjdź lub zobacz on-line!
Transmisja na Facebooku: link
Startujemy o 19.00.

O GOŚCIACH:

JACEK HOŁUB
Jacek Hołub (ur. 1972) – dziennikarz, autor książek Żeby umarło przede mną. Opowieści matek niepełnosprawnych dzieci, Niegrzeczne. Historie dzieci z ADHD, autyzmem i zespołem Aspergera, Beze mnie jesteś nikim. Przemoc w polskich domach oraz współautor reporterskiej biografii dyrektora Radia Maryja Imperator. Sekrety ojca Rydzyka. Pracował w „Gazecie Wyborczej”, publikował również m.in. w „Dużym Formacie”, „Wysokich Obcasach”, „Ale Historii” i „Newsweeku Historii”. Z wykształcenia politolog i PR-owiec. Rzecznik Towarzystwa „J-elita”, które pomaga osobom z nieswoistymi chorobami zapalnymi jelit, współpracownik portalu Niepełnosprawni.pl i magazynu „Integracja”. Książka Żeby umarło przede mną znalazła się w finale Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej, zdobyła nominacje do Kryształowej Karty Polskiego Reportażu, nagrody MediaTory w kategorii ObserwaTOR oraz w plebiscycie serwisu Lubimyczytać.pl na najlepsze książki 2018 roku. Na jej podstawie w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie powstał także spektakl o tym samym tytule.

RENATA DURDA
Kierowniczka Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" przy Instytucie Psychologii Zdrowia PTP. Certyfikowana superwizorka i specjalistka ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, redaktorka naczelna dwumiesięcznika "Niebieska Linia", autorka wielu publikacji z zakresu tworzenia interdyscyplinarnych rozwiązań na rzecz zapobiegania zjawisku przemocy w rodzinie. Społeczna doradczyni Rzecznika Praw Dziecka (w latach 2010-2018).

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę