Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

NOC MUZEÓW: POP & DREAMS. WARSZAWA - KRAKÓW

NOC MUZEÓW: POP & DREAMS. WARSZAWA - KRAKÓW

reklama
📅 Data: sobota, 14 maja 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Dobra 31 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
Wystawa POP & DREAMS. WARSZAWA - KRAKÓW to dialog młodych artystów związanych z uczelniami artystycznymi w Warszawie i Krakowie. Na wystawie zobaczymy prace nawiązujące do pop-artu, surrealizmem grafiki czy też sztuki wizyjnej. Artystów łączy swobodne posługiwanie się konwencjami nowoczesnej sztuki, zacięcie do eksperymentowania i przekraczania granic. Uosabiają wolność w doborze środków wyrazu, eksperymentują z technikami. W ich pracach można odnaleźć liczne odwołania do kultury masowej. Komentują rzeczywistość i sny w krzywym zwierciadle.

Marta Bojenko absolwentka Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. W 2008 roku wzorowo obroniła dyplom na Wydziale Projektowania Graficznego w pracowni prof. Marka Wasilewskiego. Jej prace graficzne, obrazy i przedmioty użytkowe były wystawiane na kilkunastu wystawach w Polsce i za granicą. W latach 2000-2006 była związana z grupą „Ręką Dzieło”, która zaszczepiła w niej ideę tworzenia desingu z odpadów i śmieci. Na co dzień zajmuje się malarstwem, uwielbia też podróżować po Ameryce Łacińskiej – klimat tych rejonów daje się wyraźnie odczuć w jej ostatnich pracach.

Petro Brunetti student Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale Malarstwa. Pochodzi z ukraińskiego portowego miasta Mikołajowa. Jest dumnym Polakiem ukraińskiego pochodzenia. Tworzy sztukę młodzieżową, inspirowaną pop kulturą, światem mody Haute Couture i młodością. Używa materiałów takich jak spraye, farby akrylowe, drewno oraz papier. Oprócz obrazów tworzy inspirowane designem kolaże, instalacje czy też przedmioty rozkoszy. Jego obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce i za granicą m.in. w Niemczech, Szwajcarii, Londynie, USA, Singapurze i Meksyku. Jego celem jest pokazanie tego co w dzisiejszych czasach jest w trendzie. Chce swoimi obrazami zapisać historię współczesności i pokazać różnorodność, która tworzy nasz świat.

Magdalena Gołosińska studentka grafiki na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, tworzy prace głównie w dziedzinie malarstwa, grafiki warsztatowej i fotografii. Głównym tematem jej prac są emocje. Wewnętrzny sprzeciw wobec świata i własnego chaosu wylewany jest w ekspresyjnym procesie twórczym. Inspiracje czerpie ze świata zewnętrznego, jego wnikliwej obserwacji i analizy. Porusza się w przestrzeni szeroko pojętej symboliki i syntezy form.

Maja Upchurch pół Polka, pół Amerykanka urodzoną w Chicago, ale żyjącą w Polsce od 10 lat. Studiuje malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Poza malarstwem zajmuje się stand-up’em, rozśmieszając publiczność przeważnie w języku angielskim. Młoda artystka czerpie inspiracje z kontrastów, jakie generują uprawiane przez nią dwie krańcowo różne formy ekspresji oraz z twórczości artystów takich jak np. Andy Warhol i Roy Lichtenstein.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę