Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Koncert grupy BESTSENS i JAM session

Koncert grupy BESTSENS i JAM session

reklama
📅 Data: sobota, 21 maja 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Targówek, Kołowa 18 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
Zespół Bestsens rozgrywa jam sessiony w wielu warszawskich klubach. W ARTHOUSE Kołowa zagrają własne utwory, po czym rozpoczną Free Jam Session. Jest to otwarta forma improwizacji, w której może wziąć udział każdy wokalista i muzyk. Taka zabawa słowami i dźwiękami nie wymaga specjalnego przygotowania i znajomości standardów muzycznych. Wszystkie utwory powstają na miejscu, tu i teraz. Na przykład perkusista zaczyna jakiś motyw rytmiczny i gra go tak długo aż pozostali członkowie sekcji dograją swoje progresje. I tak stopniowo dołączają kolejni muzycy. W ten sposób powstaje wspólny muzyczny groove, przypominający coś w rodzaju transu. Najważniejsze zasady takiej improwizacji to: słuchanie się nawzajem i szacunek dla publiczności. Taka, otwarta forma artystyczna to najlepszy sposób na poszukiwanie nowych motywów i stylów muzycznych. Jest też to świetna lekcja wzajemnego szacunku i pokory gdyż zmusza artystów do wytężonej uwagi i powściągania swoich indywidualnych, solistycznych ambicji na rzecz budowanie wspólnych kompozycji i przeżyć.

Zespół Bestsens to muzycy rodem z warszawskiej bohemy muzycznej i nie tylko. Najczęściej można ich spotkać na wydarzeniach kulturalnych po praskiej stronie Wisły. Pojawiają się nie tylko w klubach muzycznych czy salach koncertowych ale również na wernisażach, w kawiarniach literackich i na plenerowych akcjach. Łączą jazz, punk i poezję śpiewaną. Oto ich skład:
🎼 Jakub Węgrzyn – lider zespołu odpowiedzialny za teksty, śpiew i melorecytację. To jeden z najbardziej utytułowanych polskich poetów na Slamach Poetyckich. Występował na scenach Lublina, Krakowa, Poznania i Warszawy od kilkunastu lat. Ma na koncie kilkadziesiąt zwycięstw, był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, publikował m.in. w Akcencie, Afroncie, Cegle i w wielu portalach i zinach poetyckich. Pracował jako aktor oraz dziennikarz radiowy i telewizyjny. Obecnie utrzymuje się z pracy przy filmach i serialach.
🎼Kornel Gołoś – gitara elektryczna – absolwent gitary w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy. Świetny solista i kompozytor. Występował m.in. z wybitnym polskim skrzypkiem jazzowym Maciejem Strzelczykiem.
🎼Krzysztof Niemkiewicz – basista, informatyk i mors. Weteran warszawskich jam sessionów. Grał w wielu składach muzycznych, m.in. ze Skadyktatorem, z którym koncertował w Polsce i za granicą.
Maciej Jabłoński – trębacz i telewizyjny realizator dźwięku. Występuje na scenie muzycznej stolicy od kilkunastu lat. Grał w takich składach jak Skuta Sowa i Bauagan Mistrzów.
🎼Tomasz Niewierny – perkusista. To muzyk sesyjny, związany z wieloma składami rozgrywającymi warszawskie jam sessiony.

Informacja dla spragnionych i głodnych 😁 W czasie wydarzenia trwać będzie Festiwal Streetfoodu na Targówku 🍔🌯🥓🥞
Szczegóły: link

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę