Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

XV Jarmark Floriański

XV Jarmark Floriański

reklama
📅 Data: niedziela, 15 maja 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 9:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, Floriańska (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
W niedzielę 15 maja zapraszamy wszystkich mieszkańców na jubileuszowy XV Jarmark Floriański. Ulica Floriańska zapełni się kramami i stoiskami z regionalnymi produktami oraz rękodziełem lokalnych artystów.

Kiermasz rozpocznie się o godzinie 9.00 i potrwa aż do wieczora. Mieszkańcy podczas każdej edycji Jarmarku Floriańskiego chętnie spacerują między stoiskami, podziwiając prace artystów i próbując regionalnych specjałów. Dla najmłodszych uczestników Jarmarku przygotowane będą darmowe „dmuchańce” i animacje. Po godzinie 14.00 rozpoczną się też występy artystyczne. Na scenie ustawionej u zbiegu ul. Floriańskiej i Kłopotowskiego zobaczymy m.in. Kapelę Praską, ks. Bogusława Kowalskiego, Kabaret z Konopii, Abba Show oraz Dzianiego i Gwiazdy Cygańskie.

Mieszkańcy zgłosili ponad 20 kandydatów do nagrody Floriana. O godz. 16.30 wręczone zostaną nagrody w tegorocznej edycji.
Nagroda Floriana po raz pierwszy została wręczona w 2009 roku. Jako pierwszy statuetkę otrzymał Paweł Elsztein – dziennikarz, varsavianista, pisarz, fotografik i lotnik. Od tamtego czasu trafia ona w ręce najbardziej zasłużonych Prażan oraz organizacji działających na terenie dzielnicy. Wśród laureatów są między innymi: Warszawski Ogród Zoologiczny, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Liceum im. Władysława IV, Radio Warszawa czy Kapela Praska. Docenione zostały także osoby promujące w swojej codziennej działalności kulturę i tradycję Pragi, m.in. varsavianista Mieczysław Janiszewski, varsavianista Janusz Owsiany, płk. Czesław Lewandowski ps. Bystry czy Zofia i Jan Kubiccy, którzy w czasie wojny ukrywali Żydów.

Szczegółowy program pikniku >> link

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę