Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

„Podróże” / wernisaż wystawy Maki (Marii) Gadowskiej

„Podróże” / wernisaż wystawy Maki (Marii) Gadowskiej

reklama
📅 Data: piątek, 27 maja 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: okolice Warszawy, Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie, ul Kard. Wyszyńskiego 1 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop do kalendarza ustaw przypomnienie
„Obrazy są obiektywnym faktem materialnym. Można posiadać, a priori – doskonały warsztat plastyczny, lecz to nie jest żaden ważny powód do powstania obrazu. Powody bywają prawdziwe lub sztuczne. Tak samo jak te, lub tamte grupy obrazów. W przypadku Maki zaczynamy mówić o prawdziwości. A to ma dla mnie swoją bezcenność. To nie jest płytka i kolorowa notka reklamowa. Ani kolejny-izm z historii sztuki. To spotkanie człowieka z Istnieniem. I uważne, i osobiste kadrowanie jego fragmentów” – Dariusz Wilczyński Prezes ZPAMiG

MAKA (MARIA) GADOWSKA – ukończyła studia na Uniwersytecie Warszawskim. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików oraz Stowarzyszenia Pastelistów Polskich.

Prace prezentowała na 50 wystawach zbiorowych oraz 15 wystaw autorskich między innymi w Warszawie – Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum – Stara Kordegarda, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, BWA – w Nowym Sączu i Nowym Targu. Finalistka konkursów III i IV Międzynarodowego Biennale Pasteli – Nowy Sącz 2008, XXII Festiwal Malarstwa Współczesnego Szczecin 2008, Quadro Art. – II Międzynarodowe Biennale Obrazu Łódź 2009, Triennale z Martwą naturą Sieradz 2009.

Nagrody: III Międzynarodowe Biennale Pasteli Nowy Sącz 2006 – Grand Prix i Nagroda Royal Talens, oraz ARS – 2006 – nagroda Ministra Obrony Narodowej.

Wstęp wolny. Miejsce: galeria RAMA MOK

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę