Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Zabawy sensoryczne w rozwoju małych dzieci – teoria i praktyka. Warsztaty dla rodziców

Zabawy sensoryczne w rozwoju małych dzieci – teoria i praktyka. Warsztaty dla rodziców

reklama
📅 Data: środa, 18 maja 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
   udostępnij tweetnij wykop
Każdy opiekun małego dziecka słyszał chyba o sensoryce, o zabawach sensorycznych i o tym, że są ważnym elementem w rozwoju dzieci. Istnieje także bogata oferta zajęć sensorycznych dla małych dzieci, w której można się pogubić. Podczas warsztatów spojrzymy na aktywności sensoryczne z perspektywy dziecka i jego potrzeb rozwojowych. Powiemy sobie, jak uczą się małe dzieci, na czym polega integracja zmysłów i jak sensownie wspierać dzieci w tych procesach. Poszukamy wspólnie pomysłów, na konkretne aktywności sensoryczne. Skorzystamy też z dorobku Marii Montessori, która zmysły uznała za klucz do umysłu dzieci. Po warsztacie termin „sensoryka” stanie się jasny. Zaczynając od teorii przejdziemy do praktyki – stworzymy zbiór aktywności, które każdy będzie mógł wykorzystać w domu.

Spotkanie poprowadzi Liliana Marciniak – etnolożka, animatorka kultury, instruktorka teatralna, po latach dokształcania nauczycielka młodszych dzieci, wychowawczyni w metodzie Montessori oraz oligofrenopedagożka i dyrektorka przedszkola. Swoją pasję do pracy z dziećmi odkryła niemal przypadkiem: pracując w toruńskich teatrach. Uwielbia podróże i etnologiczne (bliskie dziecięcemu) zdziwienie światem. W wolnym czasie, gdy nie ma możliwości choćby krótkiego wyjazdu, gotuje, próbuje szyć stroje, które zrodziły się w jej głowie i tworzy pomoce dla dzieci. Zainteresowaniami od lat dzieli się z dziećmi, rodzicami i nauczycielami. Mama Helki.

Kiedy: środa, 18 maja, godz. 18.00-20.15

Miejsce: zajęcia prowadzone będą w formie online na platformie zoom, przed spotkaniem wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w zajęciach. Potrzebne jest stabilne łącze z internetem, urządzenie z mikrofonem i kamerką.

Zapisy: za pomocą formularza, dostępnego na stronie wydarzenia >> link

Dla kogo: na warsztaty zapraszamy rodziców i opiekunów dzieci do 3 roku życia

Jeśli chciałabyś/chciałbyś nam przekazać informację o specjalnych potrzebach uczestnika zajęć, to prosimy o wysłanie maila na adres war[email protected] do piątku 13 maja.

Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Warsztaty są częścią projektu „Rodzicem być – sobą być, edycja 7” współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę