Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Uwaga: premiera! "Zełeński. Biografia" Spotkanie z Wojciechem Rogacinem

Uwaga: premiera! "Zełeński. Biografia" Spotkanie z Wojciechem Rogacinem

reklama
📅 Data: czwartek, 02 czerwca 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Big Book Cafe, J.Dąbrowskiego 81 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: spotkanie


Zapraszamy na premierowe spotkanie z Wojciechem Rogacinem, autorem pierwszej w Polsce biografii prezydenta Ukrainy.
"Zełenski. Biografia" przybliża życie prywatne, karierę gwiazdy oraz polityczne osiągnięcia Wołodymyra Zełenskiego, który od napaści Rosji na Ukrainę znajduje się w centrum uwagi świata.
W spotkaniu wezmą także udział: Wojciech Harpula, autor książki ”Czy diabeł mieszka na Kremlu?” oraz Magdalena Rigamonti, która poprowadzi rozmowę.

Na spotkanie zapraszamy osobiście na Dąbrowskiego 81. Rozmowę można też obejrzeć w transmisji on-line.
Startujemy o 20.00.
Partnerem wieczoru jest wydawca książki - Wielka Litera.

O KSIĄŻCE
Zapis dojrzewania do roli, o którą jeszcze kilka miesięcy temu nikt by go nie podejrzewał. Od popularnego aktora komediowego do przywódcy państwa, które odważnie przeciwstawiło się rosyjskiej agresji. Prezydent, który stał się mężem stanu oraz symbolem walki o wartości demokratyczne, podziwiany i już naśladowany przez polityków na całym świecie.
Jak wyglądało dzieciństwo prezydenta Ukrainy, jego dom oraz relacje z równieśnikami? W jaki sposób żydowskie pochodzenie wpłynęło na jego dalsze wybory? Co mówili o nim ci, którzy go znali, zanim zyskał sławę? Jak wyglądała jego droga do kariery aktorskiej, a nawet celebryckiej?
Jakie są najważniejsze cechy osobowości Zełenskiego? Co mówił sam o sobie, o swoim stosunku do świata i ludzi?
Kim jest jego żona Ołena, dotrzymująca mu kroku i równie charyzmatyczna pierwsza dama Ukrainy, która o tym, że mąż kandyduje na urząd prezydenta, dowiedziała się z sylwestrowego programu live? Kiedy i dlaczego Zełenski zdecydował się wkroczyć do świata polityki? W jaki sposób zdobył tak ogromne poparcie społeczne? Jakim przywódcą był przed wybuchem wojny?
O kulisach wielu znanych powszechnie wydarzeń i o tych nieznanych historiach. O anegdotach z wielkiego świata polityki i własnego podwórka. O ogromnym przywiązaniu do rodziny i wielkiej miłości do żony. Żartach i opowieściach z czasów kabaretowej działalności. O niezwykłej drodze przebytej od studenta prawa, rozśmieszającego cały kraj aktora i kabareciarza, po przywódcę politycznego, z którym liczą się najważniejsi zachodni politycy.

O AUTORZE
Wojciech Rogacin – redaktor naczelny dziennika „Polska Times”, w którym zaczynał jako jeden z jego założycieli. Odpowiadał wówczas za współpracę dziennika z brytyjskim „The Times”. Dziennikarz, zajmujący się głównie tematyką Bliskiego Wschodu, USA oraz krajów byłego ZSRR. Był korespondentem „Newsweeka” podczas wojny w Iraku w latach 2003–2004. Pracował także jako dziennikarz działu zagranicznego w „Gazecie Wyborczej” i „Newsweek Polska”. Związany z Uniwersytetem SWPS w Warszawie, gdzie prowadzi warsztaty dziennikarskie. Współautor książki „Korespondenci PL” o polskich reporterach wojennych.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę