To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach:
dla dzieci
warsztaty
Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym wraz z rodzicami/opiekunami na warsztaty "Przez Maroko, Tunezję i Egipt – muzyczna podróż po Afryce Północnej".
sobota 21 maja 2022 godz. 11:00 (dzieci w wieku przedszkolnym)
sobota 21 maja 2022 godz. 12:30 (dzieci w wieku wczesnoszkolnym)
Prowadzenie: Justyna Szymańska, Wojciech Lubertowicz
Zajęcia trwają godzinę i odbywają się w formie stacjonarnej w Pracowni Duży Pokój, ul. Warecka 4/6, 00-040 Warszawa (wejście do sali znajduje się od strony ul. Kubusia Puchatka)
Pustynia, piramidy, ciepłe morze, idealne miejsce na wakacyjny wypoczynek – to często pierwsze skojarzenia, które przychodzą nam do głowy, kiedy myślimy o krajach takich jak Maroko, Tunezja czy Egipt. Afryka Północna to jednak także fascynująca kultura i sztuka, której korzenie sięgają setek, a czasem nawet tysięcy lat w przeszłość. W czasie zajęć skupimy się na poznaniu tajników tradycyjnej arabskiej muzyki. Uczestniczki i uczestnicy poznają muzykę krajów Maghrebu, czyli Afryki Północnej, w tym takie instrumenty jak bendir, darabuka, riq czy ney arabski. Nauczą się kilku tradycyjnych rytmów, a także stworzą swój własny!
Warsztaty są bezpłatne. Obowiązują zapisy.
O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń, obowiązuje limit miejsc. Zapisy przyjmujemy za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie >>
link
Osoby przyjęte na warsztaty zostaną poinformowane drogą e-mailową.
Prosimy o zapoznanie się z zasadami uczestnictwa w spotkaniu (na stronie z zapisami).
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z koordynatorką projektu:
[email protected]
W przypadku chęci skorzystania z zajęć przez osoby z niepełnosprawnością, prosimy o kontakt z koordynatorką projektu:
[email protected] w celu omówienia dostosowania dostępności zajęć do indywidualnych potrzeb.
Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Podróże z antropologią” realizowanego przez Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego. Dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki. Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.
[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]