Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Pieszo po Piechotkowie | spacer

Pieszo po Piechotkowie | spacer

reklama
📅 Data: niedziela, 22 maja 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 13:00

📌 Miejsce: Warszawa - Bielany
   udostępnij tweetnij wykop
To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Bielany lub w kategoriach: spacer


Dlaczego pewien lufcik o mało nie zawalił budowanego w Polsce socjalizmu? Jak mała cegła przyśpieszyła dużą budowę? Dlaczego muszla zmienia sukienki? Spacer szlakiem architektury Marii i Kazimierza Piechotków poprowadzą Anna Brzezińska-Czerska i Artur Wosz. Opowieść o innowacyjnych rozwiązaniach zastosowanych na bielańskim osiedlu będzie przeplatana wspomnieniami sąsiedzkich rozmów z Marią Piechotkową.

❗️ Obowiązują zapisy. Zgłoszenie zawierające imię, nazwisko i liczbę osób można przesłać na adres [email protected] lub przekazać telefonicznie 22 255 05 00 w godzinach otwarcia Domu Spotkań z Historią.

Piechotkowo to nieoficjalna, ale powszechnie używana i popularna nazwa osiedli na Bielanach. Pochodzi od nazwiska ich projektantów — Marii i Kazimierza Macieja Piechotków. Sama dzielnica nie tylko była miejscem pracy Piechotków, ale również ich życia. W 1954 wraz z dziećmi zamieszkali przy ulicy Lisowskiej, a od 1962 roku w jednorodzinnym domu przy Kleczewskiej na zaprojektowanym przez siebie osiedlu spółdzielczym. Zapraszamy na spacer po miejscu ich pracy i codzienności.

Spacer poprowadzą:
Anna Brzezińska-Czerska — animatorka kultury. Popularyzuje plastyczne dziedzictwo powojenny Warszawy poprzez inicjację i realizację takich projektów jak „Muszla bielańska” czy „Neon story”. Na co dzień jest koordynatorką ZODIAKu Warszawskiego Pawilonu Architektury i trenerką prostego języka.
Artur Wosz — absolwent architektury i historii sztuki. Miłośnik architektury XX wieku. Od 2015 roku prowadzi Cuda krowskie, gdzie zajmuje się dokumentacją śląskiej architektury. Jest twórcą Chorzowskiego Szlaku Modernizmu. Prowadzi wycieczki architektoniczne zarówno piesze jak i rowerowe. Na co dzień pracuje w ZODIAKu Warszawskim Pawilonie Architektury.

Spacer jest kontynuacją cyklu rozpoczętego w 2021 roku. Zapraszamy wszystkich mieszkańców i mieszkanki Piechotkowa, oraz te osoby, którym Bielany nigdy nie były po drodze. Zanim wyruszycie z nami na spacer, zachęcamy do lektury książki „Maria i Kazimierz Piechotkowie. Wspomnienia architektów”, którą można kupić w naszej księgarni online i stacjonarnie. To obowiązkowa pozycja dla wszystkich miłośników i miłośniczek architektury oraz zielonych Bielan.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę