Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Katolicyzm, Islam, Prawda

Katolicyzm, Islam, Prawda

reklama
📅 Data: piątek, 27 maja 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Ursynów, ul. Kajakowa 12b (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Ursynów lub w kategoriach: spotkanie


SPOTKANIE AUTORSKIE I DYSKUSJA O ROLI RELIGII WE WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE.
27.05, piątek, godz. 19.00

Na spotkanie towarzyszące warszawskim targom książki zapraszają Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów i Wydawnictwo Stapis z Katowic.

Spotkanie poprowadzi – red. nacz. Stanisław Pisarek oraz Nina Sankari

Wystąpią:
Anjuli Pandavar – autorka książki „Islam. Wiara a człowieczeństwo”
Mirosław Woroniecki – autor książek „Katolicyzm jako ideologia autorytarnej władzy” oraz „Polski model państwa wyznaniowego”
Filip Krzemień – autor książki „Prawda nas wyzwoli”

Mirosław Woroniecki – jest adwokatem, publicystą i działaczem społecznym. W 1980 roku ukończył Wydział Prawa UW. Od 1997 roku prowadził praktykę adwokacką. Założyciel stowarzyszenia Kongres Świeckości prowadzącego aktywną działalność na rzecz laickości państwa.
W swojej pierwszej książce pt. „Polski model państwa wyznaniowego” autor dokonał analizy sytuacji polityczno – prawnej w Polsce po 1989 roku, a w szczególności relacji państwo- kościół.
Najnowsza książka Mirosława Woronieckiego „Katolicyzm jako ideologia autorytarnej władzy”, stawia pytanie o przyczyny, które spowodowały, że katolicyzm od czasów dwudziestolecia międzywojennego stał się ideologią aspirującą do rangi obowiązującego systemu aksjologicznego państwa.

Anjuli Pandavar – porzuciła islam dla ateizmu i humanizmu. Dziś jest brytyjską pisarką i obywatelką świata. Spędziła wiele lat w Chinach, uczy na uniwersytecie w Brnie.
Autorka w swojej książce pt. „ Islam. Wiara a człowieczeństwo”, w oparciu o własne doświadczenia wskazuje, jak bardzo islam zniewala jednostkę i blokuje jej rozwój.

Filip Krzemień – (rocznik 1977) – outsider, weganin, człowiek ceniący wolność i naturę. Swoim działaniem próbuje przekazywać umiejętność życia w symbiozie z tym co nas otacza i konieczność rozwoju mentalnego.
Autor książki pt. „Prawda nas wyzwoli” w szczery i bezkompromisowy sposób przedstawia swoje stanowisko na temat religii monoteistycznych, a zwłaszcza katolicyzmu.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę