Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Konsekwencje europejskiego dobrobytu. Podróż do źródła: Spotkanie Artura Domosławskiego z aktywistkami z Brazylii

Konsekwencje europejskiego dobrobytu. Podróż do źródła: Spotkanie Artura Domosławskiego z aktywistkami z Brazylii
📅 Data: piątek, 27 maja 2022

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Wrzenie Świata, ul. Gałczyńskiego 7 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


🌍W jakim stopniu nasze wybory konsumenckie wiążą się z życiem rdzennych mieszkańców Brazylli?
☕Jakie są faktyczne konsekwencje działalności międzynarodowych firm i korporacji? Czy mamy realny wpływ na globalne łańcuchy dostaw?
❓Jak rdzenni mieszkańcy i lokalna młodzież reaguje na zmiany klimatu i wylesianie Amazonii? Czy możemy się czegoś od nich nauczyć?

Na te pytania poszukamy odpowiedzi z brazylijskimi aktywistkami, rdzennymi mieszkankami Amazonii: Alice Pataxo i Tejubi Uru Eu Wau Wau oraz Arturem Domosławskim.
Spotkanie poprowadzi Jędrzej Dudkiewicz.

⏰KIEDY: 27 maja, godz. 18:00
🚲GDZIE: WRZENIE ŚWIATA, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego 7, Warszawa

✅ARTUR DOMOSŁAWSKI
Artur Domosławski to jeden z najwybitniejszych współczesnych polskich reporterów. W latach 1991-2011 dziennikarz „Gazety Wyborczej”, od 2011 r. związany z tygodnikiem „Polityka”. Autor cenionych książek, m.in. „Chrystus bez karabinu”, „Gorączka latynoamerykańska”, „Ameryka zbuntowana” oraz głośnej biografii „Kapuściński non-fiction”, przełożonej na francuski, włoski, angielski i hiszpański. Wielokrotnie odwiedzał Brazylię, jest autorem głośnego artykułu "Brazylia, kraj pogrążony w mroku. Nowa bieda i stary głód"

✅ALICE PATAXO
Alice pochodzi z ludu Pataxó w stanie Bahia jest 20-letnią aktywistką i studentką kierunków humanistycznych. Zajmuje się podnoszeniem świadomości na temat sytuacji ludności rdzennej w Brazylii, wylesiania i zmian klimatu. W 2015 r. została osobiście dotknięta przejęciem ziemi Pataxó o nazwie Araticum. Alice używa Twittera i Instagrama jako platform dla swojego aktywizmu, osiągając ponad 100 000 obserwujących na każdej z tych platform. Przemawiała na COP26 w Glasgow, gdzie poruszyła temat wylesiania Amazonii oraz praw ludności rdzennej.

✅TEJUBI URU EU WAU WAU
Tejubi pochodzi z ludu Uru Eu Wau Wau ze stanu Rondônia, jest 21-letnią lokalną liderką. Tejubi pracuje w stowarzyszeniu Jupaú, które staje w obronie praw rdzennych mieszkańców Rondonia i działa na rzecz zrównoważonych projektów prowadzonych w tym regionie. Zaangażowana jest także w działalność Stowarzyszenia Obrony Etniczno-Środowiskowej Kanindé, w którym jest członkinią grupy monitorującej rdzenne ziemie Urueu-wau-waui. Tejubi jest także absolwentką zarządzania placówkami medycznymi.

✅JĘDRZEJ DUDKIEWICZ
Jędrzej Dudkiewicz to dziennikarz, reżyser, scenarzysta, prezenter. Ma na koncie filmy dokumentalne, dziesiątki reportaży, setki autorskich programów i przeprowadzonych rozmów. Jest trenerem medialnym, analitykiem mediów i nauczycielem akademickim.

Spotkanie jest organizowane w ramach kampanii "Nasza żywność. Nasza przyszłość", która ma na celu zmobilizowanie młodzieży do świadomej konsumpcji i aktywnego wspierania działań na rzecz zrównoważonych łańcuchów dostaw żywności. Kampania jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę