Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

"Na poboczu Ameryk. Pieszo z Panamy do Kanady" - prelekcja Oli Synowiec i Arka Winiatorskiego

"Na poboczu Ameryk. Pieszo z Panamy do Kanady" - prelekcja Oli Synowiec i Arka Winiatorskiego

reklama
📅 Data: czwartek, 26 maja 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Wola, ul. Marcina Bielskiego 3, Biblioteka Publiczna Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 51 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Wola lub w kategoriach: slajdowisko wykład


O PRELEKCJI:
Prawie 12 000 km przemierzonych pieszo, prawie dwa lata, 9 krajów, 19 par butów i jedna miłość. Arek Winiatorski po przejechaniu Ameryki Południowej autostopem stwierdził, że wciąż porusza się za szybko. By jeszcze lepiej poznawać świat, postanowił od Panamy przemierzać go... PIESZO! Przeszedł Amerykę Centralną zdobywając po drodze najwyższy szczyt każdego odwiedzanego kraju. Na południu Meksyku poznał miłość swojego życia – Olę Synowiec, z którą dotarł pieszo aż do Kanady. Razem zmierzyli się z własnymi słabościami, niebezpieczeństwami drogi, pustyniami, mrozami, ruchliwymi metropoliami i sięgającymi 3000 metrów przewyższeniami.
Wyprawa zdobyła szereg nagród: Podróż Roku National Geographic Traveler 2020, Nagroda im. Tony’ego Halika 2020, I miejsce i nagroda publiczność w konkursie o Złoty Ślad 2021
Swoje przygody oraz złożony obraz Ameryk zawarli w swojej nowej książce pt. "Na poboczu Ameryk. Pieszo z Panamy do Kanady", którą w połowie maja opublikuje Wydawnictwo Czarne. Spotkanie będzie świetną okazją do nabycia jeszcze pachnącej drukiem publikacji z dedykacją autorów.

O PRELEGENTACH:
Ola Synowiec – latynoamerykanistka, dziennikarka pisząca dla polskiej prasy o Meksyku. Autorka przewodników po tym kraju, strony Mexico Magico Blog i książki “Dzieci Szóstego Słońca. W co wierzy Meksyk” (Wydawnictwo Czarne, 2018)
Arkadiusz Winiatorski – edukator filmowy, organizator wydarzeń kulturalnych oraz sportowych, autor artykułów podróżniczych. Uzależniony od górskich wycieczek, wolontariatu oraz autostopu, który zaraz po chodzeniu uważa za najlepszy środek przemieszczania się.

Spotkanie będzie transmitowane na stronie FB Biblioteki.
ORGANIZATOR: Biblioteka na Bielskiego
WSPÓŁORGANIZATOR: Stones on Travel - link
Przewidywana godzina zakończenia 20.00

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę