Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

MOVIE - MY NA GŁOS! Film II „37 sekund”

MOVIE - MY NA GŁOS! Film II „37 sekund”
📅 Data: sobota, 28 maja 2022

⌚ Godzina rozpoczęcia: 15:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Anielewicza 6 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


🎬 Światła, kamera, akcja! Zapraszamy do wzięcia udziału w cyklu pokazów filmowych MOVIE - MY NA GŁOS z dyskusjami po każdym seansie. Na warsztat bierzemy filmy o tematyce związanej z niepełnosprawnością, seksualnością, rodzicielstwem i prawami człowieka.

🔴 Przed nami drugie spotkanie, podczas którego zaprezentujemy film „37 sekund”. To japoński dramat obyczajowy przedstawiający drogę do niezależności, wolności i odkrywania swojej seksualności.

🎥 Główna bohaterka filmu Yuma Takada ma dziecięce porażenie mózgowe. W tej roli amatorsko wystąpiła Mei Kayama, która rzeczywiście ma MPD. Yuma jest wychowywana pod kloszem, który roztacza nad nią jej nadopiekuńcza matka. Pasją i pracą Yumy jest rysowanie mangii. Bohaterka podejmuje próbę rysowania hentai, czyli mangi dla dorosłych. Jednakże jej prace zostają uznane za niewiarygodne z powodu braku doświadczeń w sferze intymnej. Yuma zaczyna oglądać filmy pornograficzne i tworzyć rysunki na ich podstawie. To wydarzenie jest początkiem odkrywania przez nią swojej seksualności.

💬 Po filmie odbędzie się dyskusja z Eweliną Bruk, która choruje na SMA i jest mamą 2,5 letniej Lilianny, a także z psychologiem Jakubem Rafalskim. Rozmowę poprowadzi Dominika Klimek, dziennikarka, autorka podcastu o tematyce społecznej #ważne.

💬 Porozmawiamy o tematach poruszonych w filmie, a w szczególności o:
➡ relacjach rodzinnych w kontekście niepełnosprawności w tym o zależności, współzależności i uzależnieniu,
➡ nadopiekuńczości i jej przyczynach,
➡ języku - o tym, jak mówić o swojej niepełnosprawności, jak rozmawiać z dziećmi z niepełnosprawnościami o seksualności,
➡ infantylizowaniu osób z niepełnosprawnościami,
➡ społecznym obrazie osoby z niepełnosprawnością jako niewidzialnej w kontekście atrakcyjności i pożądania.

Podczas dyskusji będzie tłumacz języka migowego.

‼️ Zapisz się na pokaz 28.05 >> link

🎬 Do udziału w wydarzeniach zapraszamy wszystkich chętnych. Poprzez naszą inicjatywę, chcemy stworzyć przestrzeń do wymiany poglądów i dyskusji, jednocząc przy tym środowiska organizacji pozarządowych, aktywistów, osób z niepełnosprawnościami, ich rodzin i bliskich, fanów dobrego kina.
Spotkania będą odbywały się w dostępniej przestrzeni Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, by osoby z niepełnosprawnościami mogły włączać się w działania edukacyjne i kulturalne w miejscu dostosowanym do ich potrzeb.
Wydarzenia będą organizowane raz na dwa miesiące.
Dyskusje po seansach będą transmitowane online na Facebooku projektu Sekson.
Pokazy filmowe nie będą transmitowane online.
Na każde wydarzenie stacjonarne będą obowiązywały zapisy.

🎬Cykl pokazów filmowych jest objęty patronatem merytorycznym przez: Koło Naukowe Synergia SWSP, Koło Naukowe Psychologii Klinicznej SWPS, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Koło Naukowe Disability Studies APS, Stowarzyszenie Mudita.

Inicjatorem wydarzenia jest projekt Sekson, który ma na celu rzetelne edukowanie w obszarze seksualności i rodzicielstwa osób z niepełnosprawnością ruchową. Projekt jest prowadzony przez Fundację Avalon, która wspiera osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧