Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Misja las – spacer botaniczny

Misja las – spacer botaniczny

reklama
📅 Data: niedziela, 29 maja 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Bielany, Bielański Ośrodek Kultury, ul. Carla Goldoniego 1 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Bielany lub w kategoriach: dla dzieci spacer warsztaty


🌳Hej! Zapraszamy Was na pierwszy spacer botaniczny organizowany w ramach projektu Misja Las!
🟢Czasem znajomość właściwości i użytkowania jednej rośliny sprawi, że sprawniej i szczęśliwiej wyjdziemy z opresji lub będziemy umieli zadbać o siebie i innych.
🌱Trzeba je tylko dostrzec i nauczyć się z nich korzystać. Na naszym spacerze pokażemy wam, że rośliny jadalne, lecznicze i użytkowe rosną wokół nas.
🌿Jakie rośliny można zjeść w maju? Skąd czerpać witaminy i składniki odżywcze, będąc w terenie? Które zioła pomogą nam, gdy dopadnie nas gorączka, ból głowy, biegunka czy dotkliwie pogryzą nas owady?
☘Jak i czym skutecznie złagodzić opuchliznę przy skręceniu lub stłuczeniu? A nawet z jakich roślin i grzybów można zrobić survivalowe sitko, sznur, opatrunek czy hubkę do rozpalania i przenoszenia ognia.

🪴Prowadzące: Mead Ladies - Kaja Nowakowska, Gosia Ruszkowska
Pasjonatki świata roślin, które eksperymentują z dzikimi roślinami jadalnymi w kuchni, poszukują dziko rosnących grzybów, uczą o ciekawych surowcach, które można znaleźć na łące, w lesie, na bagnach i nad rzeką.
🕰Godzina rozpoczęcia: 11:00

📝Zapisy: link

Misja las:
W 2022 roku mija dokładnie 81 lat od pierwszego zrzutu cichociemnych na tereny okupowanej Polski. Upamiętniając tę rocznicę chcielibyśmy przedstawić historię tej formacji. Najważniejszymi elementami projektu będzie nauka poprzez działanie i doświadczanie.
Celem działań jest upamiętnienie historii cichociemnych poprzez warsztaty i szkolenia inspirowane cyklem treningów dla kandydatów na cichociemnych: kursami zasadniczymi, specjalnościowymi, przetrwania, uzupełniającymi.
Zależy nam na aktywizacji mieszkańców dzielnicy Bielany i całej Warszawy poprzez wspólne działania wokół lokalnej historii, które w przystępny sposób pomogą upowszechniać tradycje wolnościowe i wzmacniać poczucie lokalnej tożsamości.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę