Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Przedszkolak i matematyka, proste sposoby na wspieranie kompetencji

Przedszkolak i matematyka, proste sposoby na wspieranie kompetencji

reklama
📅 Data: piątek, 03 czerwca 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
   udostępnij tweetnij wykop
To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy online lub w kategoriach: warsztaty


Zapraszamy na warsztaty, o tym jak w przyjazny sposób wprowadzać przedszkolaka w świat matematyki. Będzie trochę informacji na temat rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym, który determinuje dostępne dzieciom rozumienie matematyki oraz sposoby poznawania jej. Powiemy także, co mówi podstawa programowa wychowania przedszkolnego o kompetencjach matematycznych dzieci Przede wszystkim jednak podzielimy się sprawdzonymi pomysłami na gry i zabawy wspierające myślenie matematyczne, z wykorzystaniem prostych rekwizytów, jak kostki, domino i karty, by po warsztacie móc samemu/samej wymyślać i proponować dzieciom aktywności adekwatne do ich możliwości potrzeb. Zastanowimy się także, co może wpływać na trudności w rozumieniu matematyki u dzieci i czy jako rodzicie i opiekunowie mamy na to wpływ.

Spotkanie poprowadzi Liliana Marciniak – etnolożka, animatorka kultury, instruktorka teatralna, po latach dokształcania nauczycielka młodszych dzieci, wychowawczyni w metodzie Montessori oraz oligofrenopedagożka i dyrektorka przedszkola. Swoją pasję do pracy z dziećmi odkryła niemal przypadkiem: pracując w toruńskich teatrach. Uwielbia podróże i etnologiczne (bliskie dziecięcemu) zdziwienie światem. W wolnym czasie, gdy nie ma możliwości choćby krótkiego wyjazdu, gotuje, próbuje szyć stroje, które zrodziły się w jej głowie i tworzy pomoce dla dzieci. Zainteresowaniami od lat dzieli się z dziećmi, rodzicami i nauczycielami. Mama Helki.

Spotkania są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – zapisz się >> link

Kiedy: piątek, 3 czerwca, godz. 18.00-20.15

Miejsce: zajęcia prowadzone będą w formie online na platformie zoom, przed spotkaniem wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w zajęciach. Potrzebne jest stabilne łącze z internetem, urządzenie z mikrofonem i kamerką.

Dla kogo: na warsztaty zapraszamy rodziców i opiekunów dzieci w wieku 3-6 lat

Zapisy: za pomocą formularza, który znajduje się na stronie Fundacji >> link

Jeśli chciałabyś/chciałbyś nam przekazać informację o specjalnych potrzebach uczestnika zajęć, to prosimy o wysłanie maila na adres [email protected] do wtorku 31 maja.

Warsztaty są częścią projektu „Rodzicem być – sobą być, edycja 7” współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę