Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

II Bemowski Piknik Naukowy

II Bemowski Piknik Naukowy

reklama
📅 Data: sobota, 04 czerwca 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Bemowo, Obrońców Tobruku 40 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Bemowo lub w kategoriach: dla dzieci impreza warsztaty wykład inne


😍Zapraszamy na II Bemowski Piknik Naukowy! Spotkamy się 4 czerwca w godz. 12.00-18:00 na terenie Bemowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.🧪🛰🧑‍🔬Czeka Was mnóstwo fantastycznych atrakcji!

🧬Zorganizujemy tematyczne warsztaty, pokazy i zabawy naukowe oraz konkursy z nagrodami dla dzieci i młodzieży. Będziecie mieli szansę eksperymentować w różnych strefach naukowych:
💫Strefa Centrum Nauki Kopernik;
📲Nowoczesne Technologie;
🚀Ale kosmos!;
🌿Klimat to my! – strefa ekologiczna;
🔬Domowe Laboratorium;
⚕️Akademia Młodego Medyka;
🌀Fizyka na fali;
⏳Wehikuł czasu – strefa archeologiczna;
🎈Balonowa Strona Nieba;
🚇Strefa Pasażera;
🍧Strefa Relaksu.

🌊Centrum Nauki Kopernik zabierze nas w morski rejs i odpowie na pytania: jak wyznaczyć środek ciężkości Bałtyku i co powoduje chorobę morską.🎶Przyjrzymy się też muzyce i sprawdzimy, czy wszystko może być instrumentem.🤖Wraz z Planetą Robotów zbudujemy roboty i łaziki marsjańskie z LEGO.💫Z Planetą Anuka wystartujemy w kosmiczną podróż w mobilnym planetarium. Obejrzymy niebo, dowiemy się, jak rozpoznać gwiazdozbiory i najjaśniejsze gwiazdy.👽Poznamy odpowiedzi na pytania: czy istnieje życie w Kosmosie i gdzie go szukać?🪐Zwiedzimy także wnętrze stacji kosmicznej w goglach VR!🧪Z Wojskową Akademią Techniczną przeniesiemy się do świata barwnych doświadczeń i reakcji.👻Zaobserwujemy przyzywanie duchów w laboratorium oraz chemiczne światła drogowe.⚗️Wspólnie z Mocną Ekipą w małej hucie szkła poznamy proces wytapiania i wydmuchiwania szklanych ozdób. Razem stworzymy🌋wulkan z sody, ciecz nienewtonowską i🧼domowe kosmetyki.🐝Przekonamy się też, jak hodować rośliny miododajne, aby pomagać pszczołom. Do domów wrócicie z doniczką zasadzonych🌼przez siebie kwiatów!🌿🦎Świat przyrody przybliży nam Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.🩺Razem z Akademią Małego Lekarza nauczycie się masażu serca i rozwiążecie zagadki anatomiczne ukryte w szkielecie Kostku.👁Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej pokaże nam różne rodzaje lewitacji i złudzenia optyczne, a🏺z Wydziałem Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego weźmiemy udział w warsztatach tkackich, ceramicznych i krzemieniarskich.🎈Balonowa Strona Nieba zaprosi nas do kosza balonu oraz przybliży historię baloniarstwa. Jeżeli pozwoli na to pogoda, oderwiemy się od ziemi podczas lotu na uwięzi!🚇Metro Warszawskie opowie o bezpieczeństwie na podziemnych stacjach i planach rozbudowy linii M2.📝Młodzieżowa Rada Dzielnicy Bemowo przygotuje dla Was quiz o naszej dzielnicy, a na stoisku📚bemowskiej Biblioteki Publicznej będziecie mogli wymienić się książkami!🍧Nie zabraknie pokazów ciekłego azotu z degustacją lodów molekularnych od "Nitro Lody" oraz zakręconych animacji dla najmłodszych!

🦾💚Wspólnie stworzymy przyjazną przestrzeń do eksperymentowania i rozmów dla wszystkich młodych ludzi, którzy są ciekawi świata, otwarci na wiedzę i nowe doświadczenia.🤩Będziemy pobudzać wyobraźnię i zachęcać do odkrywania potęgi nauki, a to wszystko na świeżym powietrzu!

🆓Wstęp wolny!🖐Nie może Was tam zabraknąć! Do zobaczenia!

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę