Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Spotkanie z Manuelą Gretkowską

Spotkanie z Manuelą Gretkowską

reklama
📅 Data: środa, 01 czerwca 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Ursynów, Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, ulica Indiry Gandhi 9 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Ursynów lub w kategoriach: spotkanie


Wspólnie z Ursynoteką zapraszamy do „Alternatyw” na spotkanie z Manuelą Gretkowską! Będziemy rozmawiać o życiu i kobietach z najnowszych książek autorki „Faworyt” i „Mistrzyni”. Książek o kobietach zachłannych na życie, kobietach, które mogą wszystko, ale z nimi też można zrobić wszystko.
Zarówno powieści Manueli Gretkowskiej, jak i ona sama charakteryzują się przenikliwością i humorem. Książki i ich autorka to połączenie niezwykłe i pełne sprzeczności oraz nieprzewidywalne. Nasze spotkanie będzie poświęcone szczodrości, zachłanności, pragnieniom i nienasyceniu.
Manuela Gretkowska – jedna z najbardziej wyrazistych polskich pisarek, autorka ponad 20 książek, w tym bestsellerów takich jak „Polka”, „Trans”, „Poetka i książę”, „Faworyty” i „Mistrzyni”. Scenarzystka filmowa i felietonistka „Newsweeka”. Była zastępczynią redaktorki naczelnej „Elle”, a potem dyrektorką literacką tego pisma. Pisała felietony do „Elle”, „Cosmopolitan”, „Wprost”, „Polityki”, „Machiny”, „Cogito”. Zwyciężczyni plebiscytu czytelników tygodnika „Wysokie Obcasy” na Polkę Roku 2007. Nagrodzona Fenomenem 2006 przez redakcję tygodnika „Przekrój” oraz Elle Style Award 2007 w kategorii Osoba Publiczna. Ukończyła filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz antropologię w École des hautes études en sciences sociales w Paryżu.
Wydarzenie współorganizuje Ursynoteka.
Najnowsze książki Manueli Gretkowskiej – „Faworyty” (2020) i „Mistrzyni. Powieść inspirowana życiem Lucyny Ćwierczakiewiczowej” (2021) – opublikowało Wydawnictwo Znak Literanova.

Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki można pobrać w recepcji „Alternatyw” i online: link

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę