Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Widowisko otwarcia Big Book Festival 2022. WOLNOŚĆ SECONDHAND

Widowisko otwarcia Big Book Festival 2022. WOLNOŚĆ SECONDHAND

reklama
📅 Data: piątek, 24 czerwca 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, Mała Warszawa, Otwocka 14 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Północ lub w kategoriach: koncert teatr inne


X BIG BOOK FESTIVAL otworzy widowisko WOLNOŚĆ SECONDHAND

Lament na głosy. Mantry wojny i pragnienie wolności odnalezione w książkach SWIETŁANY ALEKSIJEWICZ i w tekstach dawnych polskich pieśni żałobnych. Jak żyć w świecie po tragedii, po nieszczęściu, po traumie? Widowisko z muzyką na żywo.
W widowisku wykorzystane zostały fragmenty książek Swietłany Aleksijewicz w tłumaczeniu Jerzego Czecha: „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”, „Ostatni świadkowie. Utwory solowe na głos dziecięcy”, „Czasy secondhand. Koniec czerwonego człowieka”.
Swietłana Aleksijewicz jest laureatką Literackiej Nagrody Nobla, wybitną reporterką, która przyszła na świat na terenie dzisiejszej Ukrainy, większość życia spędziła na Białorusi, obecnie mieszka w Berlinie.

Występują: Magdalena Czerwińska, Pola Błasik, Monika Kwiatkowska, Adam Woronowicz
Muzyka: Polskie Znaki – w składzie: Matylda Damięcka (śpiew), Radek Łukasiewicz (bas, śpiew), Janusz Zdunek (trąbka), Jarek Ważny (puzon), Michał Jastrzębski (perkusja)
Adaptacja: Anna Król
Reżyseria: Tomasz Cyz

Zapraszamy w piątek, 24 Czerwca 2022 o godz. 20.00
Miejsce: MAŁA WARSZAWA, ul. Otwocka 14, Sala PRODUKCJA
Wstęp wolny. Wydarzenie bez transmisji. Po prostu bądź!

Więcej o Big Book Festival 2022: link

O twórcach widowiska:
TOMASZ CYZ
Reżyser, eseista, absolwent Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Autor przedstawień operowych, dramatycznych, słuchowisk, czytań performatywnych i spektakli dla dzieci. Dla cyklu „Teatroteka” wyreżyserował sztukę Marty Sokołowskiej „Holzwege” o kompozytorze Tomaszu Sikorskim, dla Teatru Telewizji – monodram „Clarissima” Justyny Bargielskiej z Aleksandrą Justą. Współpracuje z Fundacją „Kultura nie boli” oraz Fundacją Miasto Literatury. Kurator cyklu „operaOK!” dla Warszawskiej Opery Kameralnej, autor wielu książek o operze, muzyce i teatrze.
ANNA KRÓL
Pisarka, z wykształcenia teatrolożka. Autorka książek „Rzeczy. Iwaszkiewicz intymnie”, „Spotkać Iwaszkiewicza. Nie-biografia” oraz „Kamienny sufit. Opowieść o pierwszych taterniczkach”. W 2012 r. stworzyła Fundację „Kultura nie boli”, jest pomysłodawczynią i dyrektorką międzynarodowego Big Book Festival, kieruje Big Book Cafe – centrum innowacji literackich, reżyseruje spektakle i wydarzenia artystyczne. Kocha naturę i góry. Wspina się, jest taterniczką. Nie zjada zwierząt, czyta wszystko.
POLSKIE ZNAKI
Projekt muzyczny powołany przez Radka Łukasiewicza (znanego z projektów Bisz/Radex, Pustki, Artur Rojek), Jarka Ważnego i Janusza Zdunka związanych z Kultem. Wspólnie postanowili uratować polskie pieśni ludowe i żałobne od zapomnienia. Przypomniane dawne teksty i melodie we współczesnych aranżacjach pomagają oswajać przemijanie i opowiadać o odchodzeniu i stracie. Do udziału w projekcie i nagraniu albumu „Rzeczy ostatnie” (2022) zaprosili m.in. Sanah, Michała Szpaka, Matyldę Damięcką, Vito Bambino.
Na otwarciu Big Book Festival 2022 zespół Polskie Znaki wystąpi w składzie:
MATYLDA DAMIĘCKA – śpiew | RADEK ŁUKASIEWICZ – bas, śpiew | JANUSZ ZDUNEK – trąbka | JAREK WAŻNY – puzon | MICHAŁ JASTRZĘBSKI – perkusja.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę