Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Vadim Voitekhovitch „Wasn’t world” [14 - 30 czerwca]

Vadim Voitekhovitch „Wasn’t world” [14 - 30 czerwca]

reklama
📅 Data: czwartek, 30 czerwca 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Teutsch Gallery, ul. Mazowiecka 11 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop do kalendarza ustaw przypomnienie
Vadim Voitekhovitch jest jednym z najbardziej oryginalnych malarzy steampunkowych. Jest to pierwsza, jak do tej pory, wystawa prac tego artysty w Polsce. Mieszkający w Niemczech, a pochodzący z Białorusi twórca zaprezentuje cykl obrazów powstałych na przestrzeni ostatnich dwóch lat, których tematem jest futurystyczne, niemożliwe miasto rodem z powieści Juliusza Verne’a.

Stylistyka obrazów Vadima Voitekhovitch’a wywodzi się z nurtu zwanego steampunk’iem. Narodził się on jako prąd literacki, którego korzenie sięgają twórczości ojców fantastyki: Juliusza Verne’a, Herberta George’a Wellsa czy Marka Twaina. Nazwa tego osobliwego stylu powstała z połączenia dwóch słów – „steam” oraz „punk”. Pierwsze wyrażenie „steam” czyli „para” odnosi się do „epoki party”, XIX wiecznego okresu wynalazczości i rozwoju techniki, natomiast wyrażenie „punk” będzie nawiązywało do przewrotności, buntu i łamania utartych schematów.

Steampunkowa wizja Vadima Voitekhovitch’a znajduje swoje ujście w przedstawieniach pejzaży miejskich i portowych oraz umiejscowionych w nich scenach rodzajowych. Estetyka epoki wiktoriańskiej rozbrzmiewa niemal w każdym, skrupulatnie kreślonym detalu. Poprzez urokliwe brukowane uliczki, witryny sklepowe, historyczne stroje bohaterów po spektakularne, wizjonerskie koncepty maszyn powietrznych i lądowych. W swoich pracach artysta tworzy niezwykle wiarygodny świat, pełen wynalazków, które nigdy nie zostały wynalezione, tj. maszyny parowe, urządzenia i pojazdy na wodzie, na lądzie i w powietrzu. Epoka przemysłowa; epoka pary, metalu, szkła, drewna i skóry zawiera się w tych zdumiewających, futurystycznych przedstawieniach artystycznej wizji artysty, tworząc świat, który nigdy nie był nam znany. Obrazy te opisują czasy, kiedy ludzie, sztuka i technologia wydawały się wtórować sobie nawzajem, a każde nowe osiągnięcie musiało również sprostać użyteczności i wymogom piękna.

Rozwój steampunkowej stylistyki jest fenomenem kulturowym ostatniej dekady, a jej mocne ugruntowanie na scenie artystycznej i powszechne uznanie każe sądzić, że teraz jest zdecydowanie świetny czas, aby stać się steampunkowym kolekcjonerem!

Vadim Voitekhovitch - Wasn’t world
14-30.06.2022 / pon. - pt.: 11.00 - 18.00
Wernisaż 14.06.2022 godzina. 19.00
Teutsch Gallery
ul. Mazowiecka 11, Warszawa

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę