Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Nie porzucaj nadzieje. Celińska śpiewa Kochanowskiego

Nie porzucaj nadzieje. Celińska śpiewa Kochanowskiego

reklama
📅 Data: czwartek, 23 czerwca 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Jazdów 1 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert spotkanie


Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza 23 czerwca o godz. 20:00 na koncert plenerowy „Nie porzucaj nadzieje. Celińska śpiewa Kochanowskiego” w wykonaniu Stanisławy Celińskiej. Wydarzenie – na które wstęp jest wolny – odbywa się w ramach cyklu „Mono w Instytucie”.

Stanisława Celińska – w swoich poprzednich monodramach, dla których kanwę stanowi poezja – udowodniła, że potrafi nadać staropolskim frazom współczesny rytm i energię. Bez patosu i emfazy porozumiewa się z widzami kodem wyznaczonym przez pióro renesansowego Mistrza Słowa pisanego – Jana Kochanowskiego. Należące już do historii języka konstrukcje gramatyczne i słownictwo brzmi szczerze i przekonywająco. Nie bez znaczenia dla tego scenicznego faktu jest umiejętność odszukiwania przez Celińską głębokich treści i myśli zatrzymanych między słowami. Aktorka sięga po nie bardzo głęboko, przeprowadza je przez drogą własnych życiowych zakrętów i przeżyć, by w akcie finalnym, jakim jest granie przed ludźmi, podawać je w sposób prosty i bezpretensjonalny.

Stanisława Celińska to mistrzyni aktorskiego rzemiosła. Udowadnia to przede wszystkim różnorodnością ról, jakie z powodzeniem tworzy w polskim teatrze. Kompozycje Tomasza Bajerskiego pozwalają widzom na bycie uczestnikiem kolejnego poziomu wtajemniczenia. Narracja, postaci, myśli i emocje są wyśpiewywane. Kompozycja oparta na kontraście i proporcji. Dla koneserów i nieprzekonanych.

Po koncercie, który odbędzie się na scenie przy Instytucie, rozmowę z udziałem Aktorki poprowadzą Mateusz Nowak i Patryk Kencki.

występuje: Stanisława Celińska
muzyka: Tomasz Bajerski

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę