Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Festiwal Jazz na Starówce 2022 | Denys Baptiste Quartet - The Late Trane

Festiwal Jazz na Starówce 2022 | Denys Baptiste Quartet - The Late Trane

reklama
📅 Data: sobota, 30 lipca 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Rynek Starego Miasta (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop do kalendarza ustaw przypomnienie
28. MIĘDZYNARODOWY PLENEROWY FESTIWAL JAZZ NA STARÓWCE
28. edycja popularnego festiwalu Jazz na Starówce potrwa od 2 lipca do 27 sierpnia 2022 roku. Rynek Starego Miasta ponownie stanie się koncertowym sercem Warszawy i przez 2 miesiące wakacyjne i bić będzie w rytmie jazzu. Wystąpią polskie i międzynarodowe gwiazdy jazzu, będą jazzowe odkrycia, wyjątkowe projekty i powroty legendarnych formacji.

-----

Denys Baptiste Quartet - The Late Trane
30 lipca 2022, godzina 19:00, Rynek Starego Miasta, Warszawa

Denys Baptiste - saksofon
Nikki Yeoh - fortepian
Larry Bartley - kontrabas

Gigant brytyjskiej sceny jazzowej, saksofonista, nazwany przez Time Magazine „ikoną brytyjkiego jazzu” o najbardziej charakterystycznym i rozpoznawalnym brzmieniu.

Jest wielokrotnie nagradzanym artystą jazzowym, kompozytorem i aranżerem. Grał i nagrywał z największymi nazwiskami w jazzie. Jest niezwykle wszechstronnym muzykiem i choć jego korzenie sięgają tradycji jazzowej, to oryginalnie łączy inne gatunki muzyczne i tworząc muzykę która jest współczesna, wielowarstwowa.

Urodzony w Londynie, Baptiste ukończył Guildhall School of Music w latach 90., gdzie studiował pod kierunkiem Jeana Toussainta. Dostrzeżony przez weterana Jazz Messengers, Gary’ego Crosby’go, został zaproszony do dołączenia do nowego zespołu Crosby’ego, Nu Troop. Jego kariera nabrała tempa. Już jego debiutancki album Be Ehere You Are otrzymał nominację do Mercury Prize oraz otrzymał nagrodę MOBO za najlepszy występ jazzowy.

Wśród jego wielu nagród warto wymienić: Mercury Music Prize, MOBO Awards, British Jazz Award Rising Star wschodzącej gwiazdy, dwukrotnie nominowany do nagrody BBC Jazz i Jazz Fm Award.

Bardzo poszukiwany jako solista, Denys grał / nagrywał z największymi nazwiskami w jazzie i innych gatunkach, w tym McCoy Tyner, Andrew Hill, Marvin "Smitty" Smith, Michael Bowie, Courtney Pine, Manu Dibango, Gary Crosby, Steve Williamson, Julian Joseph, Jason Rebello, Martin Taylor, Lonnie Plaxico, Ralph Moore, Billy Higgins, Sean Oliver, Jean Carne, i wielu innych.

Denys ma na koncie pięć cenionych albumów, jego ostatni The Late Trane przyjęty z wielkim uznaniem przedstawimy na festiwalu.

Usłyszymy późne kompozycje J. Coltrane a (1963-1967) na których saksofonista” tworzy świeżą interpretację i ”doskonale równoważy wizję artystyczną , łącząc z nowymi stylami, wprowadzając muzykę ikony jazzu w XXI wiek”.

-----

Festiwal dofinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy oraz MKIDZN z Funduszu promocji Kultury w ramach Programu - Muzyka realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca
Organizator: Fundacja Jazz Art.
Patronat honorowy: Prezydent m. st. Warszawy, Marszałka Województwa Mazowieckiego
Dyrektor generalny festiwalu: Krzysztof Wojciechowski
Dyrektor artystyczny festiwalu: Iwona Strzelczyk Wojciechowska

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę