Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Festiwal Jazz na Starówce 2022 | Flip Philipp & Bertl Mayer Quartet - Vocation

Festiwal Jazz na Starówce 2022 | Flip Philipp & Bertl Mayer Quartet - Vocation

reklama
📅 Data: sobota, 13 sierpnia 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Rynek Starego Miasta (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop do kalendarza ustaw przypomnienie
28. MIĘDZYNARODOWY PLENEROWY FESTIWAL JAZZ NA STARÓWCE
28. edycja popularnego festiwalu Jazz na Starówce potrwa od 2 lipca do 27 sierpnia 2022 roku. Rynek Starego Miasta ponownie stanie się koncertowym sercem Warszawy i przez 2 miesiące wakacyjne i bić będzie w rytmie jazzu. Wystąpią polskie i międzynarodowe gwiazdy jazzu, będą jazzowe odkrycia, wyjątkowe projekty i powroty legendarnych formacji.

-----

Flip Philipp & Bertl Mayer Quartet - Vocation
13 sierpnia 2022, godzina 19:00, Rynek Starego Miasta, Warszawa

Bertl Mayer - harmonijka ustna
Flip Philipp - wibrafon
Hans Strasser - gitara basowa
Wolfi Rainer - perkusja

Austriaccy mistrzowie swych instrumentów – Bertl Mayer na harmonijce chromatycznej oraz Flip Philipp wirtuoz wibrafonu „godny Milta Jacksona”.

Pierwszy artysta, jest jednym z niewielu muzyków jazzowych, którzy osiągnęli perfekcję w grze na harmonijce chromatycznej. Gra między innymi z Vienna Art Orchestra, a także z międzynarodowymi gwiazdami jazzu.

Drugi jest członkiem Wiener Symphoniker i Vienna Art Orchestra, Brandenburg Philharmonic Orchestra, Radio Symphony Orchestra Vienna, Mahler Chamber Orchestra, Sinshi Tanimura (Japonia) i grał z renomowanymi orkiestrami pod batutą dyrygentów takich jak Claudio Abbado oraz z legendami jazzu, takimi jak Joe Zawinul, Art. Farmer, Benny Golson.

Interpretują klasykę jazzu, którą w trakcie swojej kariery szczególnie sobie upodobali. Program kwartetu obejmuje m.in. aranżacje utworów z repertuaru Wesa Montgomery’ego, George’a Shearinga, Johna Lewisa i innych.

Wiedeńczyk Bertl Mayer jest jednym z niewielu muzyków jazzowych, którzy osiągnęli perfekcję w grze na harmonijce chromatycznej.

"Wrażliwy narrator, którego precyzyjnie sformułowane linie melodyczne zdają się płynąć z łatwością z jego ust. Zademonstrował je w różnych projektach i gatunkach, od jazzu i muzyki brazylijskiej po muzykę współczesną."
CONCERTO MAGAZINE

Bertl Mayer już w młodym wieku pobierał prywatne lekcje gry na fortepianie, a w wieku 16 lat nauczył się grać na harmonijce ustnej.

Wirtuoz harmonijki ustnej może poszczycić się wieloletnią współpracą z gitarzystą Karlem Ratzerem, jest też członkiem- założycielem grupy Alegre Correa. Występował jako solista z Vienna Art Orchestra.

Ma na koncie liczne koncerty z wybitnymi muzykami i zespołami jak: Joe Zawinul, Mark Murphy, Paul Urbanek, Christian Muthspiel, Wolfgang Puschnig, Jazzorchestra Zagreb, Camerata Salzburg i wielu innych.

Flip Philipp. Wibrafonista jest uznanym kompozytorem i aranżerem. Studiował na Uniwersytecie Muzycznym w Grazu, Schubert Konservatorium Wien oraz w Berklee Summer College of Music w Perugii/Włochy.

Członek różnych wiedeńskich orkiestr symfonicznych i zespołów kameralnych - już w 1989 roku Wiener Symphoniker, członek Vienna Symphony Jazz Project.

Od 2008 do 2010 należał do Vienna Art. Orchesta i grał ze znakomitymi orkiestrami: RSO Wien, Mahler Chamber Orchestra, Super World Orchestra, Orchester des Bayerischen Rundfunk Tapiola Sinfonietta (Finnland), Philharmonie Konstanz (Germany, Klangforum Wien (A), Tchaikovsky Symphonie Orchester, Jazzorchester Vorarlberg, Kantons Big Band Watwil (CH).

Występował z legendarnymi artystami jazzowymi i operowymi jak: Joe Zawinul, Art. Farmer, Benny Golson, Chico Freeman, Natalie Cole, Diane Warwick, Placido Domingo, Jose Carreras, Luciano Pavarotti.

Jest wykładowcą na Uniwersytecie Jazzu i Muzyki popularnej w Wiedniu.

-----

Festiwal dofinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy oraz MKIDZN z Funduszu promocji Kultury w ramach Programu - Muzyka realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca
Organizator: Fundacja Jazz Art.
Patronat honorowy: Prezydent m. st. Warszawy, Marszałka Województwa Mazowieckiego
Dyrektor generalny festiwalu: Krzysztof Wojciechowski
Dyrektor artystyczny festiwalu: Iwona Strzelczyk Wojciechowska

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę