Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Festiwal Jazz na Starówce 2022 | Rosario Giuliani Quartet & Luciano Biondini - Cinema Italia

Festiwal Jazz na Starówce 2022 | Rosario Giuliani Quartet & Luciano Biondini - Cinema Italia

reklama
📅 Data: sobota, 27 sierpnia 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Rynek Starego Miasta (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop do kalendarza ustaw przypomnienie
28. MIĘDZYNARODOWY PLENEROWY FESTIWAL JAZZ NA STARÓWCE
28. edycja popularnego festiwalu Jazz na Starówce potrwa od 2 lipca do 27 sierpnia 2022 roku. Rynek Starego Miasta ponownie stanie się koncertowym sercem Warszawy i przez 2 miesiące wakacyjne i bić będzie w rytmie jazzu. Wystąpią polskie i międzynarodowe gwiazdy jazzu, będą jazzowe odkrycia, wyjątkowe projekty i powroty legendarnych formacji.

-----

Rosario Giuliani Quartet & Luciano Biondini - Cinema Italia
27 sierpnia 2022, godzina 19:00, Rynek Starego Miasta, Warszawa

Luciano Biondini - akordeon
Rosario Giuliani - saksofon
Enzo Pietropaoli - kontrabas
Michele Rabbia - perkusja

Rosario Giuliani jest jednym z najznakomitszych współczesnych saksofonistów altowych, kompozytor oraz lider własnych zespołów. Ceniony za swoje wirtuozerskie umiejętności improwizatorskie oraz doskonałą technikę wykonawczą.

To laureat wielu prestiżowych nagród, który współpracuje z wybitnymi postaciami światowego jazzu.

Luciano Biondini obok Richarda Galliano, to jeden z nielicznych w Europie mistrzów akordeonu. Włoski wirtuoz tego instrumentu i wszechstronny artysta, swoją miłość do jazzu opiera na odniesieniach do włoskiej tradycji muzycznej.

W programie „Cinema Italia” piękne tematy filmowe mistrza Ennio Morricone i Nino Rota w wykonaniu wybitnych włoskich jazzmanów i ich nowe, oryginalne spojrzenie i reinterpretacje. „Liryzm, który trafia prosto do serca a sztuka improwizacji jazzowej sięga najwyższych lotów”.

Rosario Giuliani. Rok po ukończeniu studiów w Konserwatorium Licinio we Frosinome (1990 r.), został zaproszony do RAI National Symphony Orchestra. Pojawiły się prestiżowe nagrody dla artysty. Zostaje laureatem nagrody Massimo Urbani w 1996 r. a w następnym roku "Europe Jazz Contest jako najlepszy solista a jego kwartet najlepszy zespół; w 2000 roku wygrał "Top Jazz", a w 2010 roku - najlepszy saksofonista roku, zajmując pierwsze miejsce magazyn Musica Jazz, w 2010 i 2013 nagrodę Jazz It Awards jako najlepszy saksofonista altowy.

Wydał 12 solowych płyt i ponad 20 jako sideman. Jego ostatnie albumy to „Duke’s Dream” (z pianistą Enrico Pieranunzim) oraz „Love in Translation” (z Joe Locke, Dario Deidda i Roberto Gatto).

Jego kolaboracje w dziedzinie jazzu są liczne i prestiżowe, jak Charlie Haden, Gonzalo Rubalcaba, Phil Woods, Enrico Pieranunzi, Enrico Rava, Franco D’Andrea, Martial Solal, Jeff "Tain" Watts, Kurt Elling, Kenny Wheeler, John Patitucci, Cedar Walton, Marc Johnson, Joey Barron i wielu innych.

Kariera artystyczna Rosario Giulianiego szczyci się licznymi doświadczeniami najwyższej rangi występując i nagrywając ścieżki dźwiękowe dla takich mistrzów jak: Ennio Morricone, Luis Bacalov, Gianni Ferrio, Nicola Piovani, Ritz Ortolani.

Poszukiwany i ceniony artysta koncertuje we Włoszech i za granicą, grając na najważniejszych festiwalach na świecie.

-----

Festiwal dofinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy oraz MKIDZN z Funduszu promocji Kultury w ramach Programu - Muzyka realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca
Organizator: Fundacja Jazz Art.
Patronat honorowy: Prezydent m. st. Warszawy, Marszałka Województwa Mazowieckiego
Dyrektor generalny festiwalu: Krzysztof Wojciechowski
Dyrektor artystyczny festiwalu: Iwona Strzelczyk Wojciechowska

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę