Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Koncert Gaby Kulki i Richard Bona Band

Koncert Gaby Kulki i Richard Bona Band

reklama
📅 Data: sobota, 02 lipca 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Bielany, Park Kępa Potocka (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop do kalendarza ustaw przypomnienie
Koncerty w ramach wydarzenia Bielańskie Wianki 2022 - więcej o imprezie: link

Park Kępa Potocka (w bielańskiej części parku), wejście od skrzyżowania ulic Podleśnej i Gwiaździstej.
🎷 ok. godz. 19:00 koncert Gaby Kulki
🪘 ok. godz. 20.30 koncert Richard Bona Band

🔴 WSTĘP WOLNY 🔴

Gaba Kulka, właściwie Gabriela Konstancja Kulka-Stajewska – polska piosenkarka i autorka tekstów. Styl, który prezentuje, to połączenie jazzu, rocka, poezji śpiewanej oraz brzmień musicalowych i teatralnych. Sama wokalistka nazywa swoją muzykę progresywnym popem. We wszystkich utworach wykorzystywany jest fortepian. W swojej twórczości inspiruje się głównie muzyką Kate Bush oraz Tori Amos i do tych wykonawczyń jest często porównywana.
[za: Wikipedia - link ]

Richard Bona – kameruński multiinstrumentalista, gitarzysta basowy, perkusista i wokalista. Były członek amerykańskiej grupy Pat Metheny Group.
Pochodzi z rodziny muzyków, śpiewakami byli m.in. jego dziadek i matka. Już jako pięciolatek śpiewał wraz z nią w kościelnym chórze. W wieku 11 lat rozpoczął naukę gry na gitarze, a w 1980 roku po raz pierwszy wystąpił w jazzowym klubie w Duala. Jazzowe albumy, które dostał od właściciela klubu, ukształtowały jego zainteresowania muzyczne. Duży wpływ wywarły na niego nagrania Jaco Pastoriusa, które spowodowały, że skoncentrował się na grze na gitarze basowej.
W 1989 wyemigrował do Niemiec, a następnie przeniósł się do Francji, gdzie podjął studia muzyczne, a także grywał w klubach współpracując z takimi muzykami jak: Jacques Higelin, Didier Lockwood, Manu Dibango i Salif Keïta. W 1995 roku brał udział w nagraniu płyty My People Joe Zawinula, po czym wyruszył wraz z nim na światowe tournée.
W 1995 przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie brał udział jako sideman w nagraniach takich wykonawców jak: Larry Coryell, Mike Stern, Pat Metheny, Herbie Hancock, Chick Corea, Jacky Terrasson, Bob James, Sadao Watanabe, Branford Marsalis, David Sanborn, Regina Carter, Bobby McFerrin.
[za: Wikipedia - link ]

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę