Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Słuchowiska RADIO-TEATR 2022 na Festiwalu Ephemera

Słuchowiska RADIO-TEATR 2022 na Festiwalu Ephemera
📅 Data: piątek, 17 czerwca 2022

⌚ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, KOMUNA WARSZAWA, Emilii Plater 31 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy do Komuny Warszawa na specjalne wydarzenie w ramach Festiwalu Ephemera. 17 czerwca o godzinie 20:00 zaczniemy prezentację 3 słuchowisk, które powstały w ramach projektu RADIO-TEATR 2022, które Radio Kapitał realizuje ze Staromiejskim Domem Kultury.
Wstęp wolny.

Nagrania zostały przygotowane przez młode pokolenie twórczyń i twórców reprezentujących teatr, muzykę i literaturę. „Pryzmat”, „Mowa nienawiści” oraz „Wyjścia” to opowieści o ekologii, życiu w mieście i poza nim, o doświadczeniu osób LGBTQ+ oraz o aktywizmie. Nagrania zostały zrealizowane w Studiu Eksperymentalnym Radia Kapitał, które mieści się w Komunie Warszawa.

PRYZMAT
Realizacja: Grzegorz Jaremko, Weronika Lewandowska, Justyna Banaszczyk (FOQL), Filipka Rutkowska, Pat Dudek, Taras Gembik, Jolaś Anioł, Justyna Wasilewska, Konrad Kurowski
To historia odradzania się miasta i poszukiwania w nim bezpiecznych przestrzeni. To notatki ze wspomnień osób queer: coming outów, performansów, postaw aktywistycznych i procesu budowania w sobie siły do wolności. W dźwiękowej wędrówce przez miasto słyszymy głosy queerowej wspólnoty, syreni śpiew oraz opowieść przewodniczki, która prowadzi nas w miejsca z życia queer Warszawy od wczesnych lat dwutysięcznych do roku obecnego.

MOWA NIENAWIŚCI
Realizacja: Marcin Liber, Xawery Stańczyk, Robert Piernikowski, Jacek Beler
Słuchowisko powstało w oparciu o wiersze Xawerego Stańczyka, wydane w tomiku o tym samym tytule. Wyłania się z nich krajobraz ciemnej materii miasta i przedmieść, relacji międzyludzkich zawieszonych pomiędzy teraźniejszością a przeszłością. Gniew przeplata się w nich ze współczuciem i bezradnością. Jak we fragmencie wiersza „Kiepy w popiołce”: „Sprzedawczyni w nocnym gasiła młodych mężczyzn, jak kiepy w kryształowej popiołce, wspomnieniem ich ojców, którzy dawniej, równie buńczuczni, przychodzili pod wieczór kupić butelkę wódki”.

WYJŚCIA
Realizacja: Katarzyna Minkowska, Sara Szamot, Maria Halber, Martyna Basta, Iza Dudziak, Joanna Połeć
Słuchowisko powstało na podstawie książek poetyckich „Przejścia” Marii Halber i „Ścisk” Sary Szamot. Poetki spacerują po tym samym świecie, poszukując przejść i wyjść z niewygodnych miejsc, myśli, wewnętrznego i zewnętrznego ścisku. Tembry Izabelli Dudziak oraz Joanny Połeć, które dźwiękowo ilustrują wiersze, przenikają się z brzmieniem nagrań terenowych, zarejestrowanych przez Martynę Bastę zarówno na ruchliwych ulicach, jak i tuż obok spokojnych strumieni. Ta dychotomia brzmień uzupełniona zostaje o dźwięki charakterystyczne dla praktyki twórczej kompozytorki - cytrę czy klawesyn.

Zespół kuratorski: Diana Krawiec/Dobromiła Dobro, Arkadiusz Gruszczyński, Grzegorz Laszuk
Realizacja dźwięku i mastering: Adam Jankowski
Projekt RADIO-TEATR 2022 jest współfinansowany przez m.st. Warszawa w ramach funduszu instytucji kultury.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Południe lub w kategoriach: teatr inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę