Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Dwudniowe święto lekkiej atletyki na AWF - 8. Memoriał Zygmunta Szelesta i Warszawski Mityng Ogólnopolski

Dwudniowe święto lekkiej atletyki na AWF - 8. Memoriał Zygmunta Szelesta i Warszawski Mityng Ogólnopolski

reklama
📅 Data rozpoczęcia: sobota, 25 czerwca 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📅 Data zakończenia: niedziela, 26 czerwca 2022

📌 Miejsce: Warszawa - Bielany, AWF, Marymoncka 34 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
W sobotę i niedzielę na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego będzie można kibicować biegaczom, skoczkom, miotaczom i wieloboistom. Wstęp na rozgrywane na Marymoncie zawody lekkoatletyczne jest bezpłatny.

W sobotę odbędzie się 8. Memoriał Zygmunta Szelesta (4. Inter Europol Mityng). Szelest był wybitnym trenerem polskich oszczepników, jego imieniem nazwano stadion warszawskiej AWF, na którym odbędą się zawody.
W rzucie oszczepem podczas memoriału wystartuje brązowy medalista mistrzostw Polski Piotr Lebioda oraz Mateusz Kwaśniewski mający rekord życiowy na poziomie ponad 80 metrów. Uzupełnieniem rzutu oszczepem będą biegi kobiet i mężczyzn na 800 i 1500 m oraz konkurs skoku w dal mężczyzn.
Początek sobotnich zawodów o godzinie 17.00.

W niedzielę odbędzie się Warszawski Mityng Ogólnopolski. Podczas zawodów będą rywalizować sztafety U18 (czyli zawodników do 18. roku życia). Stawką wyścigu będą dwa miejsca i kwalifikacje do udziału w Mistrzostwach Polski.
Początek niedzielnych zawodów również o 17.00.

Oprócz tego zarówno w sobotę, jak i w niedzielę będzie można oglądać zmagania w siedmioboju kobiet i dziesięcioboju mężczyzn. Zawodnicy będą rywalizować w kategorii młodzieżowców i seniorów. Na starcie pojawi się najlepsza polska wieloboistka Adrianna Sułek. Zawodniczka w marcu zdobyła halowe wicemistrzostwo świata, a kilka tygodni temu również na drugiej pozycji ukończyła prestiżowy mityng w Götzis. Wynik uzyskany w Austrii – 6429 pkt. – to trzeci tegoroczny rezultat na świecie.

Podczas zmagań wystartują też Ukraińcy. Wieloboiści zza naszej wschodniej granicy właśnie w Warszawie rozegrają swoje krajowe mistrzostwa. Zawody wieloboistów sobotę i niedzielę zaczną się o 10. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny. Zawody są finansowane ze środków m.st. Warszawy.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę