Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Spektakl flamenco "A través del humo" (Poprzez dym)

Spektakl flamenco "A través del humo" (Poprzez dym)

reklama
📅 Data: czwartek, 23 czerwca 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Instytut Cervantesa w Warszawie, ul. Nowogrodzka 22 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert


Spektakl flamenco pt. „A través del humo” (“Poprzez dym”) w wykonaniu: La Bogusha (taniec) i Cristo Osorio (gitara i śpiew)

Ona jest polską tancerką, on hiszpańskim śpiewakiem i gitarzystą. Wspólnie tworzą wyjątkowy artystyczny tandem. „A través del humo” to spektakl pełen blasku i energii. Za sprawą tradycyjnych romskich pieśni z Polski i Hiszpanii splatają się w nim kultury i historie. Jest podróżą przez świat muzyki i sztuki flamenco. Tańcowi towarzyszy w nim poezja, a także elementy sztuki multimedialnej.

La Bogusha, czyli Bogumiła Delimata - malarka i tancerka flamenco. Urodziła się we Wrocławiu w romskiej rodzinie o tradycjach muzycznych. Od 2006 r. mieszka i pracuje w Granadzie w Hiszpanii. Jesienią 2010 r. zorganizowała pierwszą samodzielną trasę koncertową w Polsce ze swoim zespołem La Bogusha y su grupo. Bogumiła Delimata jest również malarką, członkinią grupy artystycznej Romani Art, realizuje także projekty integracji społeczności romskiej z polską poprzez taniec. Ma też na swoim koncie role w sztukach teatralnych: Katarzy w reżyserii Adama Kwaśnego, Gilori, Konstrukcje kojarzące się z wolnością i swobodą, Tamta oraz Alurican w reżyserii Pawła Buszewicza.

Cristobal Osorio – muzyk, śpiewak i kompozytor flamenco. Jest jednym z najwybitniejszych śpiewaków flamenco puro. Wokalne umiejętności rozwijał w Sewili, Jerez i Kadyksie, współpracując ze słynnymi artystami, m.in. Los Zambos, Capullo de Jerez, Juan Moneo „el Torta”. Występował na wielu scenach Hiszpanii i na świecie. Żywiołem Cristo Osorio jest andaluzyjskie flamenco, ale współpracuje też z muzykami z nurtów Jazz, Turkish & World Music czy Cuban & Latin Swing. Angażuje się także w działania teatru współczesnego, występując w Hiszpanii i Polsce.

23 czerwca, godz. 18:30-19:30
Instytut Cervantesa w Warszawie, ul. Nowogrodzka 22
Salón de Actos, 5 piętro

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę