Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wystawa SYLWETKI EMOCJI, czyli malarstwo Aleksandry Hajdas-Rutkowskiej w Galerii 3U10 [15 lipca - 15 sierpnia]

Wystawa SYLWETKI EMOCJI, czyli malarstwo Aleksandry Hajdas-Rutkowskiej w Galerii 3U10 [15 lipca - 15 sierpnia]

reklama
📅 Data: poniedziałek, 15 sierpnia 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Galeria Sztuki Inwestycyjnej 3U10, ul. Jana Karola Chodkiewicza 3 lok. u 10 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop do kalendarza ustaw przypomnienie
Wernisaż wystawy: 15 lipca (piątek)
Start: 18:00
Miejsce: Galeria Sztuki Inwestycyjnej 3U10
Adres: ul. Jana Karola Chodkiewicza 3 lok. u10, Warszawa (Mokotów)
Wystawa czynna: od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-20.00 od 15 lipca do 15 sierpnia 2022 roku
Wstęp: wolny

Aleksandra Hajdas-Rutkowska ukończyła z wyróżnieniem Architekturę Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w 1988 roku. W 2010 roku otworzyła swoje Art Studio i od tego momentu pracę zawodową dzieli między projekty wnętrzarskie i artystyczne.

W jej dziełach malarskich widoczne są przede wszystkim wpływy ekspresjonizmu i koloryzmu. Charakteryzują je szybkie pociągnięcia pędzlem, nierównomiernie nałożone warstwy farby czy przenikające się plamy kolorów. Aleksandra wyznaje, że ów dynamizm i nacisk na utrwalanie emocji to kluczowe elementy jej twórczości. Jednocześnie to właśnie dzięki silnemu ładunkowi emocjonalnemu i niespokojnym pociągnięciom pędzla nie sposób oderwać wzroku od kobiet z płócien Hajdas-Rutkowskiej. Bohaterki jej obrazów to kobiety zarazem wyzywające, jak i całkowicie bezbronne. Mimo wrażenia dystansu wykreowanego przez ich spojrzenia i sylwetki, obnażają one przed widzem nie tylko ciało, ale i swoją duszę. Ta właśnie konfrontacja, która stanowi niezwykle oczyszczające doświadczenie artystyczne, jest esencją i główną siłą dzieł Hajdas-Rutkowskiej.

Jak twierdzi artystka, kobieta nadaje blasku każdemu wnętrzu. Jej płótna emanują niespotykaną oryginalnością i oprócz posiadania wartości dekoracyjnej, są w stanie doskonale odzwierciedlić styl nabywcy i budować prestiż. Jest to jednak tylko kilka z powodów, dla których warto wejść w posiadanie jej prac. Poza oczywistymi walorami estetyczno-dekoracyjnymi, prezentują one przed potencjalnym nabywcą doskonałe prospekty inwestycyjne – zakup płótna autorstwa Aleksandry Hajdas Rutkowskiej przy krótkim horyzoncie inwestycyjnym ma szansę przynieść inwestorowi nawet ponad 50% zysku w skali roku!

Warto wspomnieć, że obiekty artystyczne to jedna z najpewniejszych inwestycji w tych niepewnych czasach. Stabilność tej lokaty kapitału widać na przykładzie historii; dzieła sztuki są odporne na bankructwa firm i państw. Największym walorem inwestycyjnym dzieł sztuki zdecydowanie jest ich niepowtarzalność. Świadczy o tym notowany obecnie trend wzrostu na międzynarodowym i polskim rynku sztuki - kupowanie sztuki stało się alternatywą dla nisko oprocentowanych lokat bankowych.

Rozwój polskiego rynku sztuki widać doskonale na przykładzie raportu portalu Artinfo.pl za 2020 rok. Zamieszczono tam odważne, jak się wydawało, prognozy na 2021 rok. Przewidywano, że obroty w minionym roku wyniosą 520 mln zł. Przypomnijmy, że faktycznie wyniosły 634 mln. Prognozowano też, że w 2022 roku obroty wyniosą 650 mln zł. Statystyki te wskazują, że na polskim rynku sztuki utrzymuje się trend wzrostowy, a obiekty artystyczne okazują się być doskonałą formą lokowania kapitału. I tak w przypadku Hajdas-Rutkowskiej, ponad 60 jej prac znajduje się obecnie w prywatnych kolekcjach w Polsce i za granicą, w takich krajach jak: Rosja, Węgry, Niemcy, Włochy. Teraz kolejne jej prace czekają na inwestorów w naszej Galerii!

Zapraszamy do obejrzenia ich na żywo już 15 lipca w Galerii 3U10.
Do zobaczenia!

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę