Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Królewskie Arkady Sztuki 2022

Królewskie Arkady Sztuki 2022

reklama
📅 Data rozpoczęcia: piątek, 12 sierpnia 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📅 Data zakończenia: sobota, 13 sierpnia 2022

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Arkady Kubickiego (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop do kalendarza ustaw przypomnienie
Zapraszamy na wspólne spotkania z teatrem, tańcem i muzyką w ramach XIII. edycji festiwalu Królewskie Arkady Sztuki

5–27 sierpnia 2022 r.
Arkady Kubickiego
wstęp wolny

Zapoczątkowany w 2010 roku, od samego początku festiwal prezentuje ciekawe i wartościowe wydarzenia artystyczne w wykonaniu wybitnych artystów teatru i muzyki. Tegoroczny przegląd będzie okazją do osobistego spotkania z twórczością Adama Makowicza, Ewy Demarczyk, Agnieszki Przepiórkowskiej i wielu innych artystów.
Rozpoczniemy monodramem aktorki Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie - Agnieszki Przepiórkowskiej "Simona K. Wołająca w puszczy", która opowie nam historię życia Simony Kossak i jej ostatecznego wyboru egzystencji w pełnej harmonii z naturą. Mowa tu o kobiecie niełatwej do zrozumienia, pokochania, ale pełnej determinacji w poszukiwaniu swojej własnej drogi, potrafiącej przekuć w siłę wszelkie niepowodzenia, wiernej wyznawanym ideałom.
"Monsieur Charlie" Teatru HoM to utrzymane w konwencji pantomimy i stylizacji niemego kina przedstawienie - hołd złożony twórczości Charliego Chaplina. Autorów spektaklu zainspirowała w głównej mierze wczesna twórczość filmowa mistrza: krótkie, często abstrakcyjne etiudy, posiadające potencjał komiczny, a jednocześnie wyraźnie sentymentalne. Muzyczną oprawę wydarzenia stanowić będzie wykonywana „na żywo” przez tapera gra fortepianowa.
Prezentowany przez aktorów Teatru Polskiego w Warszawie im. Arnolda Szyfmana spektakl "Sąd Ostateczny. Rzecz o Karolinie Lanckorońskiej" został oparty na Wspomnieniach wojennych słynnej kolekcjonerki, historyczki sztuki i donatorki, polskiej arystokratki, która była świadkiem morderstw popełnionych na profesorach Uniwersytetu im. Jana Kazimierza we Lwowie.
W ramach sekcji muzycznej proponujemy m.in. koncert Duo Karoliny Mikołajczyk & Iwo Jedyneckiego – jednego z najciekawszych i najbardziej innowacyjnych zespołów kameralnych młodego pokolenia. Ten duet skrzypcowo-akordeonowy łamie wszelkie stereotypy związane z instrumentarium i wymyka się utartym schematom repertuarowym.
20 sierpnia usłyszymy z kolei występ legendy polskiej muzyki jazzowej, mistrza improwizacji, wybitnego pianisty - Adama Makowicza. Artysta nagrał kilkadziesiąt płyt i występował w najważniejszych salach koncertowych na świecie współpracując z najwybitniejszymi muzykami, m.in. z Bennym Goodmanem, Herbiem Hancockiem, Freddiem Hubbardem, Sarah Vaughan, Alem Fosterem, Jackiem DeJohnette, Charliem Hadenem i wieloma innymi.
Do niezapomnianych wieczorów będziecie Państwo zaliczać również spotkanie poświęcone jednej z najwybitniejszych polskich artystek – Ewie Demarczyk, w autorskim wykonaniu aktorki Anny Sroki-Hryń z zespołem.
To propozycja fascynującej poetycko-muzycznej podróży zarówno dla tradycjonalistów, jak i odbiorców nastawionych na bardziej nowoczesne efekty muzyczne.
Na koniec zaprosimy słuchaczy do Sali Senatorskiej Zamku Królewskiego na niezwykły koncert wszechstronnej orkiestry Warsaw Camerata, wraz z którą wystąpi przed Państwem Joanna Woś, wybitna sopranistka, nazywana królową belcanta.
Nie zabraknie również propozycji dla najmłodszych miłośników sztuki w ramach tradycyjnego już cyklu Arkady Dzieciom. Mali widzowie obejrzą nowatorsko zinterpretowaną historię "Czerwonego Kapturka" w wykonaniu aktorów warszawskiego Teatru Scena 96. Teatr pod Orzełkiem przyjedzie do nas z Białegostoku i przedstawi sztukę "Czarne i białe" – poetycki spektakl dla dzieci utrzymany w stylu Kabaretu Starszych Panów.
Młodzi melomani będą mogli także wziąć udział w warsztatach "Dzień Dobry Muzyko". Będą to dwa niezapomniane przedpołudnia w klimacie koncertów promenadowych z udziałem publiczności. Poprowadzi je skrzypaczka Monika Kos-Nowicka oraz jej muzykujący przyjaciele.

📅 Repertuar:

🎭 5 sierpnia (piątek), godz. 20.00, Arkady Kubickiego
Wieczór z monodramem Agnieszki Przepiórskiej "Simona K. Wołająca w puszczy"

👧 6 sierpnia (sobota), godz. 12.00, Arkady Kubickiego
Arkady Dzieciom: Dzień Dobry Muzyko, spotkanie dla dzieci i rodziców wprowadzające w świat instrumentów i muzyki klasycznej

🎵 6 sierpnia (sobota), godz. 19.00, Arkady Kubickiego
Wieczór z muzyką: koncert Duo Karolina Mikołajczyk & Iwo Jedynecki

🎵 12 sierpnia (piątek), godz. 20.00, Arkady Kubickiego
Wieczór z recitalem Anny Sroki-Hryń z zespołem: "Piosenki Ewy Demarczyk"

👧 13 sierpnia (sobota), godz. 12.00, Arkady Kubickiego
Arkady Dzieciom: spektakl "Czerwony Kapturek", Teatr Scena 96

🎭 13 sierpnia (sobota), godz. 19.00, Ogrody Królewskie
Wieczór z teatrem HoM: spektakl "Monsieur Charlie"

🎭 19 sierpnia (piątek), godz. 20.00, Arkady Kubickiego
Wieczór z Teatrem Polskim w Warszawie: spektakl "Sąd Ostateczny. Rzecz o Karolinie Lanckorońskiej" (premiera)

👧 20 sierpnia (sobota), godz. 12.00, Arkady Kubickiego
Arkady Dzieciom: spektakl "Czarne i białe", Teatr pod Orzełkiem

🎵 20 sierpnia (sobota), godz. 19.00, Arkady Kubickiego
Wieczór z muzyką jazzową: koncert "Jazz solo piano", Adam Makowicz – fortepian

👧 27 sierpnia (sobota), godz. 12.00, Arkady Kubickiego
Arkady Dzieciom: Dzień Dobry Muzyko, spotkanie dla dzieci i rodziców wprowadzające w świat instrumentów i muzyki klasycznej

🎵 27 sierpnia (sobota), godz. 19.00, Sala Senatorska
Wieczór z muzyką klasyczną: koncert orkiestry symfonicznej Warsaw Camerata pod dyrekcją Pawła Kosa-Nowickiego, Joanna Woś – sopran

🆓 Wstęp wolny
Liczba miejsc ograniczona
Poszczególne spektakle i warsztaty trwają do 60 minut.
Propozycje w ramach cyklu Arkady Dzieciom przeznaczone są dla uczestników w wieku powyżej 5 lat. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w zaproponowanym repertuarze.

Projekt powstał przy wsparciu finansowym Urzędu m.st. Warszawy
Partnerem 12. edycji Festiwalu Królewskie Arkady Sztuki jest E.ON Polska

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę