Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Opakowanie z Rodowodem. ZAPISY na warsztaty projektowania opakowań

Opakowanie z Rodowodem. ZAPISY na warsztaty projektowania opakowań

reklama
📅 Data: poniedziałek, 22 sierpnia 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
   udostępnij tweetnij wykop do kalendarza ustaw przypomnienie
Opakowanie jest jedną z najmocniejszych płaszczyzn kontaktu marki z konsumentem, niezbędnym narzędziem, dzięki któremu marka może opowiedzieć swoją historię. Wzór opakowania może czerpać z kultury danego obszaru i jedocześnie służyć jej ochronie przed zapomnieniem.

Zadaniem każdego uczestnika warsztatów będzie wybranie produktu, którego opakowanie nie odzwierciedla dobrze jego jakości ani charakteru i stworzenie – w oparciu o analizę i korzystając z narzędzi używanych przy projektowaniu opakowań – takiego wzoru opakowania, dzięki któremu dany produkt będzie postrzegany jako bardziej wartościowy podobnie jak region, z którego pochodzi.

Cel warszatów: • Poszukiwanie elementów kluczowych przy projektowaniu wzorów opakowań • Analiza aspektów fizycznych i strategicznych opakowania • Stworzenie i rozwinięcie narracji związanej z daną kulturą i terytorium • Opracowanie wzoru opakowania – na poziomie strukturalnym albo graficznym – w oparciu o elementy kulturowe i terytorialne wybranego obszaru.

PROWADZĄ: Eva Minguella. Dyrektorka Kreatywna studia noszącego jej imię, współpracuje w zakresie procesów budowania marki i opakowania, między innymi z Conservas Ortiz, La Selva, Nestlé, Lactalis Nestlé. Wcześniej pracowała w Morillas (1995-97), w Salvatore Adduci (1993-95) oraz w Tandem DDB (1992-93). Od 1994 roku łączy pracę zawodową i pedagogiczną w wyższej szkole ELISAVA, na Wydziale Wzornictwa oraz Inżynierii w Barcelonie, gdzie 2006 roku kieruje studiami Master in Packaging Design.
Laia Fusté. Dyrektorka Artystyczna, ze specjalizacją: marka i opakowanie z sektora spożywczego (Nestlé, La Selva i Conservas Ortiz). Od 2014 roku członkini zespołu studia Evy Minguelli. Od 2020 roku godzi pracę zawodową i dydaktyczną w ELISAVIE, na Wydziale Projektowania i Inżynierii w Barcelonie, gdzie wykłada przedmiot Packaging Gourmet, i jest współodpowiedzialna za kurs «Brands love packaging».

TERMIN WARSZTATÓW:
ZAJĘCIA ONLINE OD 8 DO 21 WRZEŚNIA W GODZ: 17:00 DO 19:15. Prace zostaną zaprezentowane osobiście 30 września w Instytucie Cervantesa w Warszawie.

ZAPISY: 25.07- 22.08.2022
WARSZTATY SĄ BEZPŁATNE, PRZEZNACZONE DLA OSÓB UCZĄCYCH SIĘ PROJEKTOWANIA GRAFICZNEGO I KOMUNIKACJI. JĘZYK: ANGIELSKI.
Wymagane PORTFOLIO I LIST PREZENTACYJNY, prosimy wysłać na: [email protected] i [email protected]
Więcej szczegółów: link

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę