Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wystawa Igora Tishina - Dom rozlatujących się ścian. Między dwoma chwilami [17 lipca - 17 sierpnia]

Wystawa Igora Tishina - Dom rozlatujących się ścian. Między dwoma chwilami [17 lipca - 17 sierpnia]
📅 Data: środa, 17 sierpnia 2022

⌚ Godzina rozpoczęcia: 16:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, ul. Foksal 11 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


17.07 — 17.08.2022
Muzeum Wolnej Białorusi
ul. Foksal, 11 Warszawa (mapa: link )
poniedziałek - piątek 16:00 - 20:00
sobota - niedziela 12:00 - 20:00

Wystawa instalacji totalnej "Dom rozlatujących się ścian. Między dwoma chwilami" białoruskiego artysty Igora Tishina otwarta w nowej siedzibie Muzeum Wolnej Białorusi.

«Dom» jest tu rozumiany szeroko – nie tylko i nie tyle jako obiekt architektoniczny, ale także jako całość kraju. Wszystkie fragmenty ścian, wnętrz, sami mieszkańcy tej przestrzeni odlatują, jakby pod wpływem siły nieziemskiej lub klęski żywiołowej. Artysta zaprasza widza do odnalezienia się pomiędzy dwoma momentami – startu i lądowania – aby wcisnąć przycisk «pauza» na pilocie, a następnie «wstecz», kiedy wrak się złoży ponownie w nowy Dom.

Jeśli spojrzeć na procesy zachodzące w Białorusi, jest to autodestrukcja bliska globalnej katastrofie. Samobójstwo dyktatury ma na celu utopienie innych: ginie czas, ginie przeszłość, ginie przyszłość, giną ludzie. Dom się rozpada, ale rząd i elektorat mówią o całkowitej stabilności. Można to nazwać specjalną «Stabilną katastrofą».

«Dziś możemy jedynie stwierdzić, że jego pozycja [Igora Tishina] jest wyjątkowym zjawiskiem w białoruskiej przestrzeni kulturowej. W twórczości artysty widzimy zdecydowane, wyzwolone lekceważenie wszelkich konwencji, gdzie przecinają się indywidualna niezależność autora i całe pokłady naszej zbiorowej pamięci. Twórczość Igora Tishina jest nie tylko składnikiem współczesnego białoruskiego procesu artystycznego, ale teraz jest także ważną częścią naszej historycznej samoidentyfikacji» (Tania Kandracienka, magazyn «kolekcja pARTyzanta» 2013).

Kuratorka: Olga Mzhelskaya

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę