Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Pianokrąg IV / Philip Glass / Etudes XI-XX (Book II)

Pianokrąg IV / Philip Glass / Etudes XI-XX (Book II)

reklama
📅 Data: niedziela, 07 sierpnia 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Królikarnia, ul. Puławska 113a (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


07. 08. 22 // PIANOKRĄG IV // PHILIP GLASS // ETUDES XI–XX (BOOK II)
BARTEK WĄSIK – fortepian
Królikarnia. Rotunda i Park Rzeźby przy Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Warszawie

🔵 Czwarty koncert raz jeszcze skieruje się ku magnetycznej muzyce Philipa Glassa, stanowiąc domknięcie tegorocznej edycji. Tak jak pierwsza księga jego Etiud na fortepian w maju otwierała Pianokrąg, tak druga go teraz zamknie. Jednocześnie będzie to pierwsze polskie, kompletne wykonanie tego monumentalnego cyklu. Do roku 2014 Philip Glass jako jedyny sporadycznie wykonywał swoje etiudy podczas koncertów. Wynikało to z przekonania kompozytora, że póki cały cykl nie został przez niego skończony, nie ma sensu jego szerokie prezentowanie. Dopiero po napisaniu ostatniej, dwudziestej etiudy, artysta stwierdził, że utwory te są gotowe do wejścia w przestrzenie sal koncertowych, w interpretacji pianistów z całego świata.

Etiudy towarzyszą Glassowi od dwudziestu pięciu lat i chyba najlepiej komentują jego życie oraz język muzyczny. Pierwsze sześć powstało w związku z 50. urodzinami kompozytora, ostatnie trzy z okazji jego 75 urodzin. W tym roku Philip Glass obchodzi swoje 85. urodziny, dlatego Bartek Wąsik – oddany propagator jego muzyki, postanowił uczcić tę rocznicę kompletnym wykonaniem cyklu etiud, które w Polsce jeszcze nigdy nie wybrzmiały w całości, co zmieni się już 7 sierpnia. Podczas koncertu publiczność będzie mogła ponownie doświadczyć obcowania z kwintesencją muzyki amerykańskiego minimalisty, z pulsującą melancholią, specyficznym napięciem, zasłuchaniem ukrytym w przepływającym czasie. Każda z etiud jest inna, każda mogłaby stanowić odmienny soundtrack do naszego życia.

Ostatni koncert nie tylko zamknie tegoroczny cykl, ale jednocześnie naświetli koncepcję programową Pianokręgu, która dla Bartka Wąsika, jego pomysłodawcy i wykonawcy, jest zawsze priorytetem.

🔴 Wszystkie koncerty odbywają się na żywo. Oprócz przestrzeni Parku Rzeźby dostępne będą dodatkowe miejsca wewnątrz rotundy. Bezpłatne wejściówki na stronie bilety.mnw.art.pl - link
💥 Rezerwacje ruszają we wtorek 2 sierpnia o godzinie 15:00
🏛️ Liczba miejsc wewnątrz rotundy jest ograniczona.

ℹ️ Trzecia edycja cyklu Pianokrąg w Królikarni organizowana jest przez Stowarzyszenie Kwadrofonik oraz Muzeum Narodowe w Warszawie i Królikarnia - Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie.
Partnerzy: Toinen Music, Zaiks, Yamaha Pianos

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: koncert


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę