Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Trash story | Mateusz Górniak w Najlepszej Księgarni

Trash story | Mateusz Górniak w Najlepszej Księgarni

reklama
📅 Data: czwartek, 11 sierpnia 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Żoliborz, Najlepsza Księgarnia, Cieszkowskiego 1/3 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Okres przedwakacyjny obfitował w doskonałe literackie debiuty. Dopełniamy go spotkaniem z autorem jednego z nich, czyli "Trash story", Mateuszem Górniakiem. Tę niekonwencjonalną książkę, opublikowaną przez Wydawnictwo Haart, wielu krytyków ocenia jako jeden z najoryginalniejszych debiutów prozatorskich ostatnich lat.

Zapraszamy serdecznie zarówno do księgarni, jak i na transmisję online na naszym fejsbuku. Przed i po spotkaniu, na miejscu, kupicie książkę w promocyjnej cenie. Rozmowę poprowadzi Konrad Janczura, autor powieści i krytyk literacki.

O książce:
Trash Story to kołysanka dla epoki telewizji i pępkowe społeczeństwa katastrofy. Historię zaczyna opowiadać Mati, chłopak z małego miasteczka na Śląsku, który pragnie wyjść poza mówienie „ja” i rozsadzić dostępne mu formy snucia opowieści. Narrację przechwytują więc przedmioty, śmieci, postaci z kreskówek i filmowe konwencje. Toster opowiada o dojrzewaniu, brudna fałdka na pościeli o miłości, Krowa żegna się z Kurczakiem, paranoiczny detektyw prowadzi dochodzenie dotyczące konkursu na esej katyński dla podstawówek, a Walduś Kiepski fantazjuje o wielkim wybuchu. Logiką tej fikcji literackiej są nieustające zmiany perspektywy, a recykling, wywrotowy humor i kulturowe przechwycenia pracują na rzecz strategii czułościowych.

O autorze:
Mateusz Górniak (ur. 1996) – autor fikcji literackiej i tekstów dla teatru, redaktor Stonera Polskiego. Jego teksty wystawiane były m.in. w Narodowym Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie czy w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. Laureat Nagrody Krakowa Miasta Literatury UNESCO. Trash Story to jego książkowy debiut.

Opisy pochodzą od wydawcy

Zapraszamy!

Najlepsza Księgarnia
Cieszkowskiego 1/3
wejście od ul. Słowackiego
Dojazd metrem: Plac Wilsona

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Żoliborz lub w kategoriach: spotkanie


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę