Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Letnia Galeria Fabryki Norblina - Finest Freedom

Letnia Galeria Fabryki Norblina - Finest Freedom

reklama
📅 Data: poniedziałek, 15 sierpnia 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 13:00

📌 Miejsce: Warszawa - Wola, Fabryka Norblina, Żelazna 51/53 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop do kalendarza ustaw przypomnienie
Letnia Galeria Fabryki Norblina w nowej odsłonie

„Finest Freedom” – to tytuł najnowszej wystawy dzieł Dominika Jana Gralaka, którą zwiedzać można do połowy sierpnia w ramach Letniej Galerii Fabryki Norblina. Sztuka Gralaka to swoisty zapis myśli i emocji twórcy, które dotyczą zarówno aktualnych wydarzeń na świecie, jak również osobistych przeżyć i doświadczeń artysty. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

„Matka z Synem”, „Moja Madonna”, „Family First” czy „La Casa” – to tylko niektóre z dzieł Dominika Jana Gralaka, które podziwiać można na indywidualnej wystawie artysty w Fabryce Norblina pt. „Finest Freedom”. Projekt to połączenie dwóch wcześniejszych kolekcji obrazów Gralaka – „Freedom” oraz „Znaki”. W prezentowanych dziełach artysty odnaleźć można odniesienia do ważnych, często bardzo aktualnych wydarzeń́ z kraju i ze świata, które miały znaczący wpływ na twórcę. Niektóre obrazy nawiązują też do bardzo silnych, indywidualnych przeżyć autora. Inne dzieła Gralaka, szczególnie te pochodzące z kolekcji „Freedom” to z kolei wyraz wewnętrznego dążenia do wolności i poszukiwania drogi życiowej w gestach, przestrzeniach i swobodzie.

Wystawę „Finest Freedom” oglądać można na parterze budynku Verit Fabryki Norblina do 15 sierpnia br. w godzinach 13:00 – 21:00 z wyłączeniem 8 sierpnia, kiedy to wystawa będzie nieczynna.

Dominik Jan Gralak to absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. W swojej pracy artystycznej główny nacisk stawia na malarstwo i fotografię, w tym fotografię analogową.

Fabryka Norblina to wielofunkcyjny kompleks w sercu warszawskiej Woli. Po wieloletnim procesie rewitalizacji dawnych zakładów Norblin, Bracia Buch i T. Werner przeprowadzonej przez Grupę Capital Park ponownie otworzył się na miasto zachwycając historyczną zabudową, w którą wkomponowana została nowoczesna architektura. Dla gości Fabryki Norblina dostępne są już koncepty kulturalne, rozrywkowe i gastronomiczne, w tym m.in.: autorskie, butikowe kino KinoGram, ekologiczny targ – BioBazar, największa w stolicy strefa gastronomiczna - Food Town, Piano Bar z muzyką na żywo w jednym z najstarszych budynków kompleksu, Muzeum Fabryki Norblina, które upamiętania ponad 200-letnią historię tego miejsca oraz sklepy i lokale handlowo-usługowe.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę