Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Spektrum autyzmu u dziewczynek i u kobiet - webinar

Spektrum autyzmu u dziewczynek i u kobiet - webinar

reklama
📅 Data: piątek, 12 sierpnia 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
   udostępnij tweetnij wykop do kalendarza ustaw przypomnienie
Świadomość dotycząca funkcjonowania w spektrum autyzmu rośnie. Coraz większą uwagę poświęca się diagnozowaniu, terapii i emocjom osób neuroatypowych. Wraz z postępującą wiedzą na ten temat okazuje się, że kobiety w spektrum muszą często przejść znacznie dłuższą drogę, by poznać mechanizmy swojego funkcjonowania. Dziewczynki często nie otrzymują rozpoznania w młodym wieku, ponieważ… za dobrze funkcjonują. Czym różnią się objawy kobiet i dziewczynek w spektrum autyzmu od symptomów, które zauważane są u mężczyzn i chłopców? Gdzie tkwi problem związany z diagnozowaniem? Jak można wspierać rozwój oraz funkcjonowanie dziewczynek i kobiet w spektrum autyzmu? Jakie są najczęściej powtarzane mity na temat spektrum autyzmu? Na te i wiele innych pytań odpowie Renata Sikorska, psycholożka prowadząca diagnozę i terapię dzieci oraz młodzieży doświadczających wszelkiego rodzaju trudności psychicznych - w tym znajdujących się w spektrum autyzmu. Spotkanie poprowadzi Joanna Flis.

📆 Termin: 12 sierpnia, godz. 17.00
👉 Spotkanie będzie realizowane na żywo – każda uczestnicząca osoba może zadawać pytania!
👉 Udział jest bezpłatny.
📌 Transmisja na YouTube >> link

Gościni:
🟨 Renata Sikorska
Doświadczona psycholożka i diagnostka całościowych zaburzeń rozwojowych, terapeutka poznawczo - behawioralna, certyfikowana terapeutka kognitywna Metody Instrumental Enrichment. Związana zawodowo m.in. z siecią poradni zdrowia psychicznego PsychoMedic, gdzie prowadzi diagnozę i terapię dzieci i młodzieży doświadczających wszelkiego rodzaju trudności psychicznych - w tym znajdujących się w spektrum autyzmu. Udziela także wsparcia Rodzicom doświadczającym trudności w wychowaniu i kryzysów rodzinnych. Szczególnie ważnym obszarem zainteresowań terapeutycznych i naukowych jest dla niej obraz kliniczny, terapia i trudności w diagnozie dziewcząt oraz kobiet w spektrum autyzmu.

Prowadząca:
🟨 Joanna Flis
Psycholożka kliniczna i zdrowia, certyfikowana specjalistka psychoterapii uzależnień, absolwentka Uniwersytetu SWPS. Przez wiele lat pracowała z osobami współuzależnionymi oraz z syndromem DDA w Wojewódzkim Ośrodku Psychoterapii Uzależnień i Współuzależnienia oraz w Poradni Uzależnień. Aktualnie prowadzi pracownię pomocy psychologicznej. Psychoterapeutka systemowa w trakcie certyfikacji oraz pedagożka. Doktorantka na Uniwersytecie Szczecińskim, gdzie prowadzi badania naukowe na temat funkcjonowania osób uzależnionych. Współpracuje z Fundacją Dbam o Mój [email protected]ęg oraz Ośrodkami Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli, prowadząc szkolenia i warsztaty. Autorka licznych publikacji z zakresu zdrowia psychicznego.
W cyklu „ABC Psychoterapii” realizowanym w ramach Strefy Psyche Uniwersytetu SWPS, wraz z zaproszonymi gośćmi poruszamy tematy dotyczące zdrowia psychicznego.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę