Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wakacje w Fotoplastikonie Warszawskim - CHINY - warsztaty "BUDUJEMY Z KLOCKAMI"

Wakacje w Fotoplastikonie Warszawskim - CHINY - warsztaty "BUDUJEMY Z KLOCKAMI"

reklama
📅 Data: piątek, 12 sierpnia 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Fotoplastikon Warszawski, Al. Jerozolimskie 51 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Zapraszamy na klockową podróż dookoła świata, tym razem zawitamy do CHIN! Na warsztatach poznamy najbardziej charakterystyczne obiekty architektoniczne Chin, a następnie zbudujemy je z kolorowych klocków Lego. Zastanowimy się także co nam się kojarzy z Chinami i też to „stworzymy”, aby potem - przy pomocy przekładni, kółeczek, zębatek, silniczków i zasilania - wprawić zbudowane modele w ruch. Będą to warsztaty łączące zabawę ze zdobywaniem wiedzy o danym kraju, z wykorzystaniem klocków uwielbianych przez dzieci (i dorosłych :) w każdym wieku.

WSTĘP WOLNY, zapisy na: [email protected] lub tel. 22 629 60 78

PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA, czyli "Wakacje w Fotoplastikonie Warszawskim":
KIEDY:
od 29 czerwca do 26 sierpnia
środy, czwartki i piątki
w godz. 11.00 – 12.30
DLA KOGO:
dzieci w wieku 6-10 lat
Wakacje to czas podróżowania, odkrywania nowych miejsc oraz poznawania różnych kultur i zwyczajów. Niestety nie zawsze jest możliwość wyjechania poza miejsce zamieszkania, dlatego w tegoroczne letnie ferie Fotoplastikon Warszawski zaprosi najmłodszych w podróż dookoła świata. W każdym tygodniu wakacji „zabierzemy” dzieci do innego kraju poprzez niesamowite opowieści podróżników, książki, artystyczne zabawy oraz budowanie z uwielbianych przez wszystkich klocków LEGO.
W czasie wakacji „odwiedzimy”:
VII tydzień (10-12.08) – Chiny
VIII tydzień (17-19.08) – Australia
IX tydzień (24-26.08) – Meksyk
Tą niesamowitą podróż zaczniemy 29 czerwca:
- ŚRODY – razem z podróżnikami dzieci będą odkrywać kraje poprzez zabawę, która angażuje zmysły, pozwala przeżyć przygodę, wychowuje i uczy. Nasi prowadzący stworzą atmosferę odległych zakątków globu, wykorzystując własne zdjęcia, etniczną muzykę, stroje, instrumenty, rekwizyty i eksperymenty.
- CZWARTKI - w podróż zabiorą uczestników zajęć książki (m.in. „Którędy do Yellowstone?”, seria książek pt. „Świat dla Dociekliwych” z „Wydawnictwa Dwie Siostry”), dzięki którym w sposób nieograniczony będą one wędrować w czasie i przestrzeni. Podczas warsztatów dzieci „zwiedzą” różne kraje, a kierunek tych podróży będą wyznaczały bajki, egzotyczne potrawy, zwyczaje, znani ludzie.
- PIĄTKI – zapraszamy na kreatywne zajęcia pobudzające dziecięcą ciekawość i pomysłowość z wykorzystaniem klocków LEGO. Warsztaty podzielone będą na 2 części: w pierwszej części uczestnicy, korzystając z zestawów Lego Classic oraz instrukcji Bricks 4 Kidz, będą budować obiekty charakterystyczne dla danego państwa ( m.in. Empire State Building, piramidy , Koloseum, Big Ben, Wielki Mur), w drugiej części będą korzystać z zestawów klocków Lego Technic zawierających zasilacze i silniczki, dzięki którym swoje modele będą mogli samodzielnie wprawić w ruch (m.in. jeżdżący Jungle Truck,tykający zegar, latający satelita, skaczące kangury, grającego piłkarza)

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: dla dzieci warsztaty


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę