Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Lato z Zielonym OKO | Rozkwit

Lato z Zielonym OKO | Rozkwit

reklama
📅 Data rozpoczęcia: sobota, 20 sierpnia 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📅 Data zakończenia: niedziela, 21 sierpnia 2022

📌 Miejsce: Warszawa - Ochota, OKO, ul. Grójecka 75 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


🕸 👾 🌿 Rozkwit w Zielonym OKO 🌿 👾🕸
20.8 | 11:00 – 15:00
21.8 | 11:00 – 15:00

W trakcie dwudniowych warsztatów przy pawilonie Zielone OKO będziemy wspólnie tworzyć instalacje i struktury inspirowane sztuką Land Artu (sztuki ziemi). W ramach spotkania opowiemy czym jest Land Art i pokażemy uczestniczkom i uczestnikom przykłady istniejących realizacji. Planujemy utworzyć dwa projekty – wspólnie dużą instalację, która powstanie przy pawilonie, a także – małe obiekty, które uczestnicy będą mogli zabrać ze sobą do domu. Nasza ekspertka i przewodniczka, artystka i projektantka Megi Malinowska pokaże proste sposoby tworzenia konstrukcji i łączenia materiałów.
Zapewniamy materiały i narzędzia. Zapraszamy do dołączania i odwiedzin przez cały czas trwania warsztatów.

🍀 land art, sztuka ziemi
to kierunek w sztuce, który polega na interwencjach artystycznych w środowisku naturalnym, które mogą być trwałe lub bardzo subtelne i chwilowe. Kluczową rolę odgrywa tutaj krajobraz, który poprzez działanie artysty sam nabiera cech dzieła sztuki. Sztuka land artu może mieć różną skalę – od olbrzymich kompozycji widocznych z lotu ptaka, do niewielkich obiektów stworzonych z gałęzi, piasku, czy kamieni.

🍀 Megi Malinowska
Wykładowczyni na School of Form gdzie daje się ponieść w kreatywny wir ze studentami na specjalności Domestic Design i Industrial Design. W pracy nad projektami najbardziej ceni sobie proces i drogę docierania do finalnych decyzji i form. Dotyka zagadnień projektowania w naturze, o naturze i dla natury wpisujących się w ideę zrównoważonego rozwoju, troski o pozaludzkich mieszkańców Ziemi i budowaniu wspólnot. Projektantka i współzałożycielka marki meblowej Tabanda. W ciągu trzynastu lat działalności jej twórcy stworzyli kolekcję wysokiej jakości mebli, cieszących się stale rosnącym uznaniem w Polsce i na świecie. Artystka, która swoją energię twórczą lokuje w instalacjach i pracach land artowych.

🍀 SAM ROZKWIT jest organizacją pozarządową zawiązaną w 2017 roku jako inicjatywa osób działających na rzecz zrównoważonego rozwoju warszawskich obszarów zieleni, w szczególności terenów ogrodów działkowych. Stowarzyszenie działa na styku sztuki, projektowania, integracji społecznej i miejskiego aktywizmu. Od 2019 roku realizuje dla Zarządu Zieleni m. st. Warszawy program "Naprzód działki", którego celem jest wsparcie ogrodów działkowych oraz zwiększenie ich dostępności dla mieszkańców Warszawy.

❗️WSTĘP WOLNY❗️

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Ochota lub w kategoriach: warsztaty


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę