Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Fala Dźwięku 84 - Robert Curgenven

Fala Dźwięku 84 - Robert Curgenven

reklama
📅 Data: piątek, 16 września 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: Warszawa - Wola, Obozowa 85 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Specjalny, audio-wizualny koncert w wykonaniu Roberta Curgenvena i Kathleen McDowall! Artyści zaprezentują album SPECTRES z 2021 r., cześć tryptyku Beyond Enclosures.

👉Robert Curgenven to urodzony w Australii irlandzki artysta dźwiękowy i kompozytor, znany także ze swoich instalacji. W swojej pracy kładzie nacisk na fizyczność, naszą reakcję na dźwięk i jego związek z miejscem, powietrzem, pogodą i architekturą. Wśród jego nagrań znajdziemy m.in. „Tailte Cré-Umha (Bronze Lands)” i „SIRÈNE”, utwory na organy piszczałkowe zrealizowane dla własnego wydawnictwa Recorded Field Editions, „Oltre” i „Built Through” dla LINE imprint oraz „Climata” – utwór oparty na 200 nagraniach wykonanych w 15 różnych przestrzeniach w Europie, Wielkiej Brytanii i Australii. Curgenven tworzył prace i instalacje dla National Gallery of Australia, Muzeum Narodowego w Krakowie, Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Palazzo Grassi w Wenecji, Transmediale w Berlinie, Muzeum Sztuki Współczesnej w Medellín (Kolumbia), National Sculpture Factory w Irlandii oraz National Film and Sound Archive w Australii. Brał udział w wielu prestiżowych festiwalach, takich jak Sydney Festival (Sydney Town Hall), Maerzmusik (Kraftwerk Berlin), TodaysArt (Haga), Sonic Acts (Amsterdam), Ultrahang (Budapeszt), Gamma ( Petersburg), czy Cork Midsummer Festival, a w 2019 roku występował w ramach SHAPE (Sound, Heterogeneous Art and Performance in Europe), europejskiej platformy poświęconej innowacyjnej muzyce i sztukom audiowizualnym.

👉Kathleen McDowall
Prace Kathleen McDowall w równym stopniu obejmują abstrakcję i fizyczność w bardzo konkretnym podejściu. Realizuje solowe działania performatywne, w tym podczas Performance Art Oslo, jak również rezydencje w Forte Marghera (Wenecja) i Oxford Art Factory (Sydney). W 2019 roku występowała z Robertem Curgenvenem w ramach ich wspólnego projektu AGENESIS z realizowanym na żywo spektaklem światła i dźwięku, który pokazywano na festiwalach, w tym Insomnia (Tromsø), UHFest (Budapeszt), Gamma (Petersburg) i OSA (Sopot).

Organizator: Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych Trzecia Fala,
Wolskie Centrum Kultury
Kurator cyklu: Łukasz Strzelczyk
Współpraca kuratorska: Hanna Sabat
Wsparcie medialne:
Glissando
Anxious Musick Magazine
Wydawnictwo Okultura
Plakat: link
Fala nie jest miejscem dla postaw antropocentrycznych, homofobicznych, ksenofobicznych, bigoteryjnych czy seksistowskich.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Wola lub w kategoriach: impreza koncert


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę