Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Segreguj, B(i)o warto! - Ekopiknik w Multimedialnym Parku Fontann

Segreguj, B(i)o warto! - Ekopiknik w Multimedialnym Parku Fontann

reklama
📅 Data: sobota, 27 sierpnia 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, 🌊 nad Wisłą, Multimedialny Park Fontann (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


W sobotę 27 sierpnia, w godzinach 11.00 - 17.00, w Multimedialnym Parku Fontann odbędzie się ekologiczny piknik plenerowy. Na warszawianki i warszawiaków czekają atrakcje w duchu idei zero waste, warsztaty twórcze oraz gry i zabawy plenerowe. Wstęp na wszystkie atrakcje jest bezpłatny. Czekamy na Was!

➡️ Na najmłodszych czekają wielkoformatowe gry edukacyjne i terenowa gra miejska „Segreguj z głową” oraz upcyklingowy tor przeszkód z odpadów wielkogabarytowych.
Wydarzenie wesprze dwóch „ekspertów od przeróbek”: Yan Cieśla i Artur Indyka.

➡️ Znany wśród fanów ekodesignu Yan Cieśla (prowadzący fanpage pod tym samym tytułem) pokaże, co można zrobić ze starych, rozbiórkowych drzwi drewnianych, wyjaśni jakie są zasady renowacji drewna i pracy z tym wdzięcznym materiałem. Każdy będzie mógł przyłączyć się do pracy z ekspertem i spróbować własnych sił w ekostolarce.

➡️ Artur Indyka poprowadzi całodniowe, otwarte pokazy, podczas których goście EKOPIKNIKU poznają podstawowe zasady i techniki renowacji mebli.

➡️ Podczas Ekopikniku będzie można samodzielnie stworzyć m.in. samonawadniające się doniczki z opakowań PET, worki na buty i torby na zakupy ze zużytych koszulek, koszyki z papierowej wikliny czy aromaterapeutyczne poduszeczki z łuską gryki.

➡️ Wolontariusze Schroniska w Korabiewicach VIVA poprowadzą warsztaty tworzenia szarpaków dla psów i zabawek dla kotów z odpadów.

➡️ Na gości EKOPIKNIKU będą czekali eksperci, którzy opowiedzą o zasadach domowego kompostowania oraz korzyściach z niego płynących. Pokażemy też, jak w prosty i niskobudżetowy sposób stworzyć domowy kompostownik.

➡️ W szczycie sezonu rowerowego zapraszamy na Otwarty Warsztat Rowerowy z podstaw naprawy. Zapraszamy również do świata japońskiej sztuki opowiadania teatralnego w oparciu o książkę wydawnictwa Triki Tashka na temat segregacji śmieci. Wystąpienie połączymy z warsztatami o segregacji odpadów i recyklingu.

Nie prowadzimy zapisów na warsztaty.
Wstęp bezpłatny!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: dla dzieci impreza warsztaty inne


[ Wydarzenia odbywające się nad Wisłą mogą być uzależnione od pogody. ]

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę