Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Bezpłatne zwiedzanie Muzeum Warszawy i jego oddziałów

Bezpłatne zwiedzanie Muzeum Warszawy i jego oddziałów
📅 Data rozpoczęcia: sobota, 20 sierpnia 2022

⌚ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📅 Data zakończenia: niedziela, 21 sierpnia 2022

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


✨ W weekend 20-21 sierpnia, zwiedzisz Muzeum Warszawy i jego oddziały zupełnie za darmo. ✨

-----

W Muzeum Warszawy ( link ) zobaczysz:

• Rzeczy warszawskie to wystawa główna Muzeum Warszawy. Rzeczy zgromadzone w 21 gabinetach tematycznych są punktem wyjścia do opowiedzenia historii osób, wydarzeń i procesów, które ukształtowały współczesną Warszawę.
Wystawę można zwiedzać z audioprzewodnikiem na własnym telefonie.

• wystawę Grażyna Hase. Zawsze w modzie w Muzeum Warszawy, która opowiada o karierze Grażyny Hase: modelki, projektantki mody, właścicielki galerii sztuki, warszawianki, która współtworzy życie artystyczne i towarzyskie stolicy.

• Gildię Olgi Micińskiej w Galerii Rynek 30. Galeria powstała w sieni jednej z kamienic Muzeum Warszawy przy Rynku Starego Miasta. Wystawa to opowieść o jeszcze nieistniejącej gildii stolarek i ciesielek – kobiet pracujących w drewnie.
Potrwa tylko do 28 sierpnia! W ostatni weekend jej trwania odbędzie się finisaż: warsztaty i oprowadzanie z artystką.

-----

W Muzeum Warszawskiej Pragi ( link ) zobaczysz:

Muzeum Warszawskie Pragi to wystawa stała, czyli opowieść o prawobrzeżnej historii Warszawy. Jej część stanowią dawne żydowskie modlitewnie zlokalizowane na parterze oficyny w podwórzu. Wstęp w ramach biletu na wystawę stałą.

• Wystawa Celina Osiecka. Usługi fotograficzne obok fotografii portretowej i okolicznościowej, wystawa przybliża rzemieślniczy aspekt pracy fotografki – technika retuszu ołówkowego i oryginalne teczki przygotowane na egzamin czeladniczy. Zdjęcia jej autorstwa można oglądać nie tylko w witrynie przy ulicy Zwycięzców na Saskiej Kępie, ale także w Muzeum Warszawskiej Pragi.

• Obok wystawy zdjęć Celiny Osieckiej znajduje się pokaz fotografii kuratorki tej wystawy - Antoniny Gugały. Fotograf Warszawski 2016 to dokumentacja zakładów fotograficznych zrealizowana przez artystkę w ramach pracy dyplomowej.

-----

Odwiedź także:

Res pharmaceuticae w Muzeum Farmacji - link
• Res pharmaceuticae w Muzeum Farmacji to zrekonstruowane wnętrze apteki, niezwykła kolekcja mebli, narzędzi i naczyń. Historie leków, trucizn i narkotyków. A także wybitna postać jednej z pierwszych na świecie farmaceutek – Antoniny Leśniewskiej.

zabytkową oficynę drukarską w Muzeum Drukarstwa - link
• Miejsce magiczne dla wszystkich miłośników książek. Muzeum Drukarstwa w swoich zbiorach ma zabytki sztuki drukarskiej, edytorskiej, graficznej i introligatorskiej oraz maszyny i przyrządy używane przez dawnych drukarzy.

wystawę: "Zniszczenie i odbudowa Starego Miasta" w Centrum Interpretacji Zabytku - link
• Wystawa Zniszczenie i odbudowa Starego Miasta w Centrum Interpretacji Zabytku przedstawia losy warszawskiej Starówki z czasów przed, w trakcie i po II Wojnie Światowej. Koncentruje się na jej odbudowie i wpisie na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

• wystawę o murach obronnych we wnętrzu Barbakanu

wystawę: "Białoszewski nieosobny" w Muzeum Woli - link
• Wystawa Białoszewski nieosobny w Muzeum Woli pokazuje życie i twórczość Mirona Białoszewskiego w nowy sposób. Opowiada o sieci artystycznych inspiracji i relacjach Białoszewskiego z innymi twórcami działającymi w Warszawie lat 40., 50. i 60.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę