Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Ciałostanowienie: neuroróżnorodnie

Ciałostanowienie: neuroróżnorodnie
📅 Data: czwartek, 25 sierpnia 2022

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Jasna 10/3 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


25 sierpnia o godzinie 18.00 na Jasnej 10/3 w Warszawie

Nie lubisz tłumów?
Często płaczesz? Nie płaczesz wcale?
Czujesz przebodźcowanie?
Masz płeć, klasę, rasę i orientację seksualną? Wszystko płynie?
Chcesz pogadać o neuroróżnorodności?

Osoby w panelu:

Dorota Kotas (zaimki wszystkie ok) – pisarka, autorka „Cukrów” (2021) i „Pustostanów” (2020), za które otrzymała Nagrodę Literacką Gdynia i Nagrodę Conrada. Studiowała filologię polską i animację kultury w IKP oraz socjologię stosowaną i antropologię społeczną w ISNS na UW. Jest stypendystką m.st. Warszawa w kategorii literatura.
Toś Majcher (ono/jego) – niebinarna osoba autystyczna, najbardziej interesuje się neuroróżnorodnością, biologią behawioralną i Spongebobem Kanciastoportym. Mieszka we Wrocławiu, tam studiuje pracę socjalną, działa w ruchu feministyczno-queerowym i prowadzi hotel dla piesków i dom tymczasowy dla kotków.
Julia Borkowska (ona/jej) – osoba na spektrum, studentka psychologii społecznej, aktywistka, uczestniczka Akademii Treningu WenDo i miłośniczka zwierząt.
Prowadzenie i moderacja: Elżbieta Zasińska (zaimki dowolne)

Lokal nie jest jeszcze dostosowany do potrzeb osób z ograniczeniami ruchowymi. Jeśli potrzebujecie dowiedzieć się czegoś więcej o dostępności i poszukać rozwiązań doraźnych, zapraszamy do kontaktu! Zrobimy, co w naszej mocy, żebyście mogłx dotrzeć na wydarzenie.

Ciałostanowienie – cykl debat wokół ciała i cielesności, oparty o metodologie queerowo-feministyczne. Celem cyklu jest dobre bycie ze sobą i rozmowy w bezpiecznej przestrzeni. Tematy spotkań są efektem wynikania, inspiracji, ciekawości, falują na przecięciach sztuki, aktywizmu i akademii. Zależy nam na uwidacznianiu i spotkaniu rożnych perspektyw ciał, ciał dyskryminowanych, różnosprawnych, upolitycznianych, kapitalizowanych, medykalizowanych, ciał dających radość, przynoszących ból, ciał o rozmaitych ekspresjach, seksualnościach, wielkościach. Zależy nam na narracjach pierwszoosobowych odwołujących się do doświadczeń i wiedzy osób panelujących i publiczności. Chcemy budować przestrzeń z miejscem na niewiedzę, ciekawość, zadawanie pytań, popełnianie błędów i odkrywania rzeczywistości innych osób. Odchodzimy od dynamiki jednostronnego przekazywania wiedzy, na rzecz polifonicznej wymiany.
Wydarzenie organizowane przez Jasną 10 | Warszawską Świetlicę Krytyki Politycznej w ramach programu „Centrum Jasna” finansowanego ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧