Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Dzień otwarty w Ambasadzie Francji

Dzień otwarty w Ambasadzie Francji

reklama
📅 Data: sobota, 24 września 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, ul. Jazdów 9, Rezydencja Francji (pokaż na mapie)

♿ Wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością
   udostępnij tweetnij wykop


"Po dwóch latach naznaczonych kryzysem sanitarnym chciałbym wskrzesić tradycję drzwi otwartych, aby w ciągu jednego dnia mieszkańcy Warszawy i Francuzi w Polsce mogli spotkać się, by dzielić się i odkrywać wszystko to, co sprawia, że relacje francusko-polskie są tak bogate. Dzięki stoiskom wystawienniczym i programowi kulturalnemu zwiedzający będą mogli poznać kulisy Ambasady, Rezydencji Francji i jej ogrodów, a także odwiedzić stoiska wszystkich partnerów. Dzień ten będzie wyjątkową okazją do promocji francuskiej obecności w Polsce wśród szerokiej publiczności" - Frédéric Billet, Ambasador Francji w Polsce.

Celem dnia otwartego jest zaprezentowanie codziennego życia Ambasady oraz pracy kancelarii dyplomatycznej, działu współpracy kulturalnej i akademickiej, misji wojskowej i konsulatu. Zaplanowaliśmy wiele atrakcji: lekcje protokołu dyplomatycznego, spotkanie z Ambasadorem i możliwość obejrzenia makiety czołgu z czasów I wojny światowej to tylko niektóre z nich.

Obecnych będzie również wiele firm reprezentujących Francję, z których działalnością i produktami goście będą mogli się zapoznać. Będą mogli również docenić know-how francuskich rzemieślników, restauratorów i sprzedawców.

Dla najmłodszych uczestników Konsulat w Warszawie zaplanował wybory najlepszego stoiska, które będą trwały cały dzień w zaimprowizowanym lokalu wyborczym, dzięki czemu goście będą mogli zobaczyć, jak wygląda procedura organizacji wyborów we Francji.

Wydarzenie to uświetnią występy artystów: François Martineau, Justyny Bacz, Chrisa Schittuliego, Storo i Justyny Nowikowskiej, z których każdy da prawie godzinny koncert. Odwiedzający będą mogli spotkać się również z szefem kuchni Michelem Moranem.

Do dyspozycji gości będą także ważne stowarzyszenia i francuskie organizacje. Instytut Francuski pokaże kilka filmów krótkometrażowych, a uczniowie Liceum Francuskiego w Warszawie zaprezentują swoje talenty w tak różnych dziedzinach jak muzyka, rysunek czy gotowanie. Na odwiedzających czekać będą także Varsovie Accueil, CCIFP oraz RFE. Przez cały dzień nie zabraknie organizowanych przez wolontariuszy animacji na temat wyzwań klimatycznych, a o godzinie 16 wyświetlony zostanie film o tej tematyce.

Francja otwiera się dla Was. Przybywajcie licznie!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: dla dzieci film impreza koncert spotkanie warsztaty wystawa inne


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę