Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Uwaga: premiera! CZASEM CZUJĘ MOCNIEJ. Rozmowa o wychodzeniu z kryzysu psychicznego

Uwaga: premiera! CZASEM CZUJĘ MOCNIEJ. Rozmowa o wychodzeniu z kryzysu psychicznego

reklama
📅 Data: środa, 12 października 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Big Book Cafe, J.Dąbrowskiego 81 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Jak w kraju, w którym zaburzenia psychiczne są tematem tabu, pomóc sobie i bliskim w walce z chorobą, uzależnieniem albo napadami lęku.
Z AGNIESZKĄ JUCEWICZ, autorką książki o wychodzeniu z kryzysu psychicznego rozmawia WERONIKA WAWRZKOWICZ.

12 października, środa, godz. 19.00
Przyjdź do BIG BOOK CAFE osobiście, wstęp wolny
lub oglądaj LIVE na Facebooku
Partner wydarzenia: Znak Literanova

Co czwarta osoba w Polsce doświadczyła, doświadcza bądź doświadczy kryzysu psychicznego. Agnieszka Jucewicz napisała książkę, dzięki której każdy, kto boryka się z problemami psychicznymi, poczuje, że nie jest sam. Ten, kto choruje, ale boi się stygmatyzacji, odkryje w sobie odwagę potrzebną do podjęcia leczenia. Bliscy osób w kryzysie psychicznym dowiedzą się, jak wspierać zmagających się z depresją, uzależnieniami, napadami lęku panicznego, stresem pourazowym, schizofrenią, zaburzeniami odżywiania lub chorobą afektywną dwubiegunową. A ten, komu temat zdrowia psychicznego był dotąd obcy, będzie mógł skonfrontować się z własnymi lękami i uprzedzeniami.

O KSIĄŻCE „CZASEM CZUJĘ MOCNIEJ”:
Bohaterowie książki Agnieszki Jucewicz w szczerych, intymnych rozmowach opowiadają o swoim doświadczeniu kryzysu psychicznego. Są wśród nich m.in. medalista olimpijski Marek Plawgo, dziennikarka Małgorzata Serafin, artysta i aktywista Paweł Żukowski oraz znana dietetyczka Katarzyna Błażejewska-Stuhr. Wszyscy otwarcie mówią o tym, jak diagnoza zmieniła ich życie. Jak – czasem wbrew wszystkiemu – żyją, pracują i budują relacje. I z jakimi wyzwaniami i wyobrażeniami o swoich chorobach muszą się mierzyć.
Do swojej książki Agnieszka Jucewicz przeprowadziła 12 rozmów – ich tematem są:
- depresja,
- uzależnienia,
- napady lęku panicznego,
- stres pourazowy,
- schizofrenia,
- zaburzenia odżywiania,
- choroba afektywna dwubiegunowa,
- hipochondria,
- zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne
„Żyjemy w społeczeństwie, w którym zaburzenia psychiczne stanowią tabu. „Oni” – czyli osoby żyjące z diagnozą psychiatryczną – są Inni, „oni” – są Obcy. I oto mamy niezwykłą okazję, by dowiedzieć się, jak przeżywa siebie i świat ktoś chorujący na depresję czy schizofrenię.
Agnieszka Jucewicz jest wnikliwa i uważna, a jednocześnie w swoich pytaniach – delikatna i szanująca granicę intymności. Chociaż w wypowiedziach jej bohaterów słowa takie jak „wolność”, „miłość”, „sprawczość” czy „sens życia” padają nieczęsto, to stanowią osnowę tych głęboko osobistych opowieści o ludzkich dramatach i o tym, jak można je przezwyciężać. Wierzę, że ta książka może zrobić wiele dobrego.” – prof. Bogdan de Barbaro

O autorce książki:
AGNIESZKA JUCEWICZ – dziennikarka znana z pogłębionych rozmów z polskimi i zagranicznymi psychologami, psychoterapeutami i psychiatrami; związana z „Gazetą Wyborczą”. Autorka i współautorka książek o tematyce psychologicznej, m.in. „Kochaj wystarczająco dobrze” (z Grzegorzem Sroczyńskim), „Czując. Rozmowy o emocjach”, „Dom w butelce. Rozmowy z dorosłymi dziećmi alkoholików” (z Magdaleną Kicińską). Osoba z doświadczeniem kryzysu psychicznego. Marzy, żeby przedmiot „profilaktyka zaburzeń psychicznych” stał się częścią szkolnego programu nauczania.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: spotkanie


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę