Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Zamiast szlaczka - o przygotowaniu dziecięcej ręki do samodzielności i gotowości szkolnej

Zamiast szlaczka - o przygotowaniu  dziecięcej ręki do samodzielności i gotowości szkolnej

reklama
📅 Data: piątek, 07 października 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
   udostępnij tweetnij wykop


Maria Montessori  mawiała, że ręce są narzędziem inteligencji dziecka. To m.in. poprzez dotyk i bezpośrednie doświadczanie dziecko może odbierać i poznawać otaczający świat. Dzięki dłoniom i ich stopniowemu usprawnianiu (niemal od samego początku) dzieci osiągają kolejne poziomy samodzielności.
Często o sprawności rąk przypominamy sobie, gdy zaczyna nas coś niepokoić, czasem dopiero w okresie wczesnoszkolnym.
Na spotkaniu przyjrzymy się temu, jak rozwija się ręką dziecka, odpowiemy na pytanie, czy to naturalny proces, czy należy go wspierać? Jeśli tak, to w jaki sposób i kiedy zacząć? Skąd biorą się trudności z gotowością ręki do szkolnych aktywności? Jak to jest z pisaniem? Zbyt wczesna nauka szkodzi czy wspiera? No i co zamiast szlaczka, by wspomagać gotowość ręki do samodzielności i pisania?
Na te i wiele innych pytań odpowiemy sobie na warsztatach.
Zapraszamy na nie zarówno rodziców małych dzieci, jak i przedszkolaków, także tych najstarszych, dla których ważna jest gotowość, w tym grafomotoryczna, by łagodnie wejść w nowy etap szkolnych aktywności.

Spotkanie poprowadzi Liliana Marciniak – etnolożka, animatorka kultury, instruktorka teatralna, po latach dokształcania nauczycielka młodszych dzieci, wychowawczyni w metodzie Montessori oraz oligofrenopedagożka i dyrektorka przedszkola. Swoją pasję do pracy z dziećmi odkryła niemal przypadkiem: pracując w toruńskich teatrach. Uwielbia podróże i etnologiczne (bliskie dziecięcemu) zdziwienie światem. W wolnym czasie, gdy nie ma możliwości choćby krótkiego wyjazdu, gotuje, próbuje szyć stroje, które zrodziły się w jej głowie i tworzy pomoce dla dzieci. Zainteresowaniami od lat dzieli się z dziećmi, rodzicami i nauczycielami. Mama Helki.

Spotkania są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – zapisz się na stronie >> link
Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych. 

Kiedy: piątek, 7 października, godz. 18:00 - 20:15 

Gdzie: w formie online na platformie zoom; przed spotkaniem wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w zajęciach. Potrzebne jest stabilne łącze z internetem, urządzenie z mikrofonem i kamerką.

Dla kogo: na warsztaty zapraszamy rodziców i opiekunów małych dzieci oraz przedszkolaków

Jeśli chciałabyś/chciałbyś nam przekazać informację o specjalnych potrzebach uczestnika zajęć, to prosimy o wysłanie maila na adres [email protected] do wtorku 4 października.

Warsztaty są częścią projektu „Rodzicem być – sobą być, edycja 7”  współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy online lub w kategoriach: warsztaty


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę