Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Próba czytana: GDZE JESTEŚ, PIĘKNY ŚWIECIE. Eksperyment teatralny na motywach tekstu Sally Rooney

Próba czytana: GDZE JESTEŚ, PIĘKNY ŚWIECIE. Eksperyment teatralny na motywach tekstu Sally Rooney

reklama
📅 Data: poniedziałek, 17 października 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Big Book Cafe, J.Dąbrowskiego 81 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Zapraszamy na nowe wydarzenie łączące cechy teatru i performance – eksperyment teatralny, w którym aktorzy zdradzają, w jaki sposób budują role.

ANNA PRÓCHNIAK wybrała tekst Sally Rooney – pisarki uznanej za fenomen dekady. Jej „Gdzie jesteś piękny świecie” to przejmująca powieść o świecie trzydziestolatków – ludzi zagubionych, ale poszukujących spełnienia i szczęścia. Sceny z powieści ANNA PRÓCHNIAK przedstawi we współpracy z młodymi aktorami, rówieśnikami autorki: ALEKSANDRĄ DOMAŃSKĄ, GRZEGORZEM DAUKSZEWICZEM i MIRONEM JAGNIEWSKIM.

17 października, poniedziałek, godz. 19.00
Przyjdź do BIG BOOK CAFE osobiście, wstęp wolny.
Wydarzenie bez transmisji.

Zobacz jak rodzi się teatr!
Próba czytana to wydarzenie, w którym artyści pod okiem reżysera przymierzają się do odegrania tekstu literackiego. Ich próba może mieć charakter czytany, performatywny lub być rozmową. Wszystkie te elementy pozwalają widzom przyglądać się pracy aktorów z bardzo bliska i lepiej rozumieć ich intencje oraz kreacje teatralne.

O KSIĄŻCE:
„Gdzie jesteś piękny świecie” to najnowsza powieść Irlandki Sally Rooney, autorki bestsellerowych „Normalnych ludzi” i „Rozmów z przyjaciółmi”, jednej z najważniejszych współczesnych powieściopisarek młodego pokolenia.
Alice, pisarka, poznaje Felixa, pracownika magazynu wysyłkowego, i proponuje mu wspólną podróż do Rzymu. W Dublinie jej najlepsza przyjaciółka Eileen próbuje dojść do siebie po rozstaniu z partnerem i zaczyna flirtować z Simonem, mężczyzną, którego zna z dzieciństwa.
Alice, Felix, Eileen i Simon są jeszcze młodzi – ale życie już daje się im we znaki. Pożądają się, zwodzą, spotykają i rozstają. Uprawiają seks, martwią się o swoje przyjaźnie oraz świat, w którym żyją. Czy będą świadkami jego końca? Czy zdołają uwierzyć w istnienie pięknego świata?
Powieść „Gdzie jesteś piękny świecie” ukazała się w Polsce w tłumaczeniu Jerzego Kozłowskiego.
Dziękujemy wydawnictwu WAB/GWF za zgodę na wykorzystanie fragmentów tekstu.
Książki Sally Rooney można zamówić tutaj: link

ANNA PRÓCHNIAK
Pochodzi z Lublina, w 2013 r. ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera (PWSFTviT) w Łodzi. W 2012 wspólnie z Joanną Osydą otrzymała nagrodę w kategorii duet aktorski na VI Międzynarodowym Festiwalu Współczesnej Dramaturgii w Jekaterynburgu za rolę Nataszy Wiernikowej w spektaklu „Marzenie Nataszy”, w którym występowała na deskach warszawskiego Teatru Powszechnego. Za tę samą rolę otrzymała ex aequo z Joanną Osydą nagrodę dla Najlepszej Debiutującej Aktorki podczas 2. Festiwalu Debiutów „Pierwszy Kontakt” w Toruniu.
W 2012 zadebiutowała na dużym ekranie w filmie „Bez wstydu” w reżyserii Filipa Marczewskiego. Za tę kreację aktorską była nominowana do nagrody Złotej Kaczki. W 2014 zagrała jedną z głównych ról w filmie wojennym „Miasto 44” w reżyserii Jana Komasy, gdzie wcieliła się w postać Kamy. We wrześniu 2014 podczas 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni za rolę Kamy otrzymała nagrodę Wschodząca Gwiazda Elle. Za tę rolę nominowano ją do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za rok 2015.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: spotkanie teatr inne


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę