Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

„Jarosław Mikołajewski ” / z cyklu Służewskie Spotkania Literackie

„Jarosław Mikołajewski ” / z cyklu Służewskie Spotkania Literackie

reklama
📅 Data: sobota, 22 października 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Służewski Dom Kultury, Bacha 15 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


sala widowiskowa / wstęp wolny

Jarosław Mikołajewski jest poetą, pisarzem, a także tłumaczem z języka włoskiego oraz autorem książek dla dzieci.
Rok temu przetłumaczył „Boską komedię" Dantego, a także wraz z Pawłem Smoleńskim napisał „Czerwony śnieg na Etnie, miesiąc temu Bajki uspokajanki dla najmłodszych.
Człowiek renesansu: wykładał na Italianistyce, był dyrektorem Instytutu Polskiego w Rzymie a od kilkunastu lat pracuje w Gazecie Wyborczej.
Na początek nowego sezonu Spotkań Literackich, proponujemy spotkanie wokół włoskich tematów. Wraz z autorem porozmawiamy o „Czerowym śniegu na Etnie" - reportażu o Sycylii, o tłumaczeniu światowych arcydzieł oraz jego najnowszych publikacjach.

O gościu: Jarosław Mikołajewski – poeta, eseista, reportażysta, tłumacz, autor książek dla dzieci, od niedawna również dramaturg. Wydał kilkanaście książek poetyckich, m.in. “A świadkiem śnieg” (Nagroda im. Kazimiery Iłłakowiczówny za najlepszy debiut poetycki roku) i “Głupie łzy” (Nagroda Poetycka im. K. I. Gałczyńskiego „Orfeusz") oraz kilka książek reporterskich i eseistycznych, m.in. “Wielki przypływ” (Nagroda im. Beaty Pawlak), “Terremoto” (nominacja do Nagrody Literackiej Nike), “Rzymska komedia” (nominacja do Nagrody Literackiej Nike), “Syrakuzańskie”, “Sentymentalny portret Ryszarda Kapuścińskiego”, “Cień w cień. Za cieniem Zuzanny Ginczanki” (nominacja do Nagrody „Newsweeka" im. Teresy Torańskiej) oraz “Czerwony śnieg na Etnie” (wraz z Pawłem Smoleńskim; nominacja do nagrody czytelników miesięcznika „Kraków i Świat" w konkursie „Portrety"). Jest także cenionym tłumaczem z języka włoskiego, autorem serii wydań poezji włoskiej w oficynie Austeria. Pracuje w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie. ( link )

O prowadzącym: Kacper Andruszczak – animator kultury, teatrolog, historyk sztuki. Od kilku lat prowadzi spotkania literackie ze znanymi autorami, rozmawiał m.in. z Joanną Bator, Jakubem Żulczykiem czy Jakubem Małeckim. Podpisuje się jako #tenodksiążek.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: spotkanie


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę