Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Daniel Kotowski. Feeler | Niepokój przychodzi o zmierzchu. Działania

Daniel Kotowski. Feeler | Niepokój przychodzi o zmierzchu. Działania

reklama
📅 Data: sobota, 15 października 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 16:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, pl. Małachowskiego 3 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


🦋 Daniel Kotowski. Feeler
15 października (sobota), godz. 16–20
⏲ czas trwania: 4 godziny z przerwami (można przyjść w dowolnym momencie)
📍 miejsce: hol, klatka schodowa
bilety: wstęp wolny

Feeler wędruje wśród ludzi, absorbując ich emocje. Próbuje wydobyć na wierzch uczucia i opowiedzieć o nich. Wyraża je, nazywa i przeżywa razem z wami. Pytanie o emocje bywa trudne, a odpowiedź na nie często okazuje się intymna, a może odwrotnie?. Czy rozmowa o emocjach powinna być częścią codziennej rutyny? Podczas performansu feeler jest waszym narzędziem, z którego możecie skorzystać.

performans: Daniel Kotowski
kostium: Tomasz Armada

Daniel Kotowski (ur. 1993)
Artysta wizualny, performer. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2018) i Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie (2016). Uczestnik szkoły doktorskiej w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Jego praktyka artystyczna jest punktem wyjścia do refleksji o sposobach istnienia. Obserwuje doświadczenia i relacje międzyludzkie, a także sposób, w jaki jesteśmy postrzegani przez inne jednostki. Jego prace często odnoszą się do pojęć biowładzy i biopolityki. Szczególnie zajmują go kategorie „kompletności” i „niekompletności”, ich ambiwalencja oraz ukryty potencjał. O sobie mówi, że jest wyznacznikiem niekompletności: jest niezgodny z normą, bo Głuchy, nie posługuje się mową. Poprzez swoją sztukę rozwija autorską strategię komunikacji. Posługuje się różnymi formami wypowiedzi, wykonuje performanse, projektuje, tworzy instalacje, fotografie, obiekty i filmy wideo.

---
🌑 Niepokój przychodzi o zmierzchu. Działania
Refleksje na temat kondycji świata – w tym także nasze lęki, obawy i nadzieje – wpływają na decyzje artystek i artystów o podjęciu działań kolektywnych, niematerialnych czy redefiniowaniu gatunków. Praca z ciałem, wychodzenie w teren, improwizacja, praktyki pisania, poruszanie się na styku sztuki i aktywizmu to manifestacja wrażliwości, ale i próba tworzenia nowych scenariuszy bycia razem, nowych języków i szukania nowych narzędzi do opisywania rzeczywistości.
Program działań stanowiący część wystawy „Niepokój przychodzi o zmierzchu” ukazuje różnorodne praktyki i strategie artystyczne, które wymykają się tradycyjnym formom wystawienniczym, takie jak działania postartystyczne, aktywistyczne, opiekuńcze, wspólnotowe, prace choreograficzne, performans czy poezja. Będą się one odbywały w czwartki i weekendy na placu Małachowskiego i w holu głównym galerii, a ich celem ma być tworzenie przestrzeni spotkań i budowania nowych sojuszy. adrianne maree brown, aktywistka, pisarka i doula, konstatowała: „Wierzę, że wszystko co organizujemy, to science fiction – w ten sposób kształtujemy przyszłość, za którą tęsknimy, a której jeszcze nie doświadczyliśmy”.

✨ W programie wezmą udział m.in.:
Julia Dorobińska, Barbara Gryka, Nadia Markiewicz, Franek Warzywa & Młody Budda, Ada Rączka, Taras Gembik, X-Philes, Zuzanna Bartoszek, Weronika Zalewska, Mary Szydłowska, Wiktoria, Justyna Górowska & Zeynab Gueye, Bożna Wydrowska, Sara Kukier, Ola Tubielewicz, Biuro Praktyk Postartystycznych, Yulia Krivich, Marta Romankiv, Alicja Czyczel, Daniel Kotowski, Patryk Różycki, Mateusz Kowalczyk i in.
Kuratorki: Weronika Zalewska, Magdalena Komornicka
Współpraca: Anna Palacz – Brzezińska
Wydarzenie współfinansowane ze środków m.st. Warszawy
Grafika: Zofka Kofta

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa inne


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę